Едмънтън Ойлърс наказва Кепитълс със 7-2
Global News | 2024-03-14 | 08:14:19

Зак Хаймън направи естествен хеттрик, а Конър Браун сложи край на суша от 72 мача без гол, когато Едмънтън Ойлърс спечели със 7-2 над Вашингтон Кепитълс в сряда вечер на Роджърс Плейс .

Nic Dowd беше ударен с двоен минор за висок удар на Darnell Nurse само 1:05 след началото на играта. Ойлърс отбелязаха в края на преднината от четири минути, когато Леон Драйзайтл вкара еднократно. Скоро след това Ойлърс започнаха нова силова игра, която доведе до победа на Конър Макдейвид с Дарси Кумпер с китка.

Кепиталс вкараха при първия си удар осем минути и половина след началото на мача, когато Иван Мирошниченко вкара гол удар от остър ъгъл встрани от гредата и навътре. Конър Макмайкъл вкара при втория удар на Капс в мача, побеждавайки Стюарт Скинър в силовата игра. Ойлърс отговориха 29 секунди по-късно, като Зак Хаймън се надигна с мускули в своя 44-ти за сезона.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят. Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Късно в първия, Скинър се гмурна отдясно за невероятно отказване на широко отворен Алекс Овечкин.

Хаймън вкара своя 45-и с 5:47 оставащи във втория, като взе пас от Райън Нуджънт -Хопкинс и пускане на китка вътре в стълба. В последната минута на втория, Евън Бушар проби точка за пауърплей, която изхвърли Хаймън на влизане, за да направи 5-2 Ойлърс. Това беше петият хеттрик на Hyman за сезона.

Warren Foegele направи 6-2 с 9:17 до края на третия. Само 17 секунди по-късно Браун сложи край на нулевата си суша, когато пасът на Ивендър Кейн излезе извън неговата скейт. Това беше първият гол на Браун от 24 март 2022 г. Адам Енрике направи втора асистенция за първата си точка като Ойлер.

След три минути до края Скинър стрелна с ръкавицата си, за да направи още едно умопомрачително спасяване на Овечкин .

Скинър завърши с 23 спасявания. Draisaitl отбеляза гол и три асистенции.

Защитникът Матиас Екхолм пропусна мача поради заболяване. Трой Стечър игра 13:33 в дебюта си за Ойлърс.

Ойлърс, 40-21-3, ще бъде домакин на Колорадо Аваланш в събота (630 CHED, Face-off Show от 18:30 ч., мач в 20:00 ч.).