Едмънтън Ойлърс не успяха да продължат да губят от Койотс
Global News | 2024-04-13 | 06:07:19

Матиас Макели отбеляза в продълженията, за да донесе на Аризона Койотс победа с 3-2 над Едмънтън Ойлърс в петък вечер на Роджърс Плейс.

Койотите отбелязаха единствения гол за първия период, когато Джош Доан вкара рикошет покрай Калвин Пикард.

Адам Енрике отбеляза своя 23-ти гол за сезона, когато плъзна шайбата под Карел Веймелка 1:49 в секундата. Аризона си върна преднината по-малко от четири минути по-късно благодарение на Логан Кули, който промъкна шайбата покрай Пикард.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Дарнел Нърс направи 2-2 1:12 в третия период, когато неговият точков изстрел убягна на Веймелка.

Пикард направи две зашеметяващи спасявания в бърза последователност в началото на продълженията. Той изстреля лявата си част, за да спре Ник Шмалц, след което ловко се премести надясно, за да отклони еднократния удар на Клейтън Келър. Maccelli обаче стреля с китка покрай ръкавицата на Pickard, за да завърши 1:35 след продълженията.

Vejmelka завърши с 37 спасявания. Пикард направи 24.

С точката за загубата в продълженията, Ойлърс са сигурни, че имат предимство на леда у дома в първия кръг на плейофите.

Ойлърс, 48-24- 6, ще бъде домакин на Vancouver Canucks събота вечер (630 CHED, Face-off Show от 18:30 ч., мач от 20:00 ч.).