Едмънтън Ойлърс не успяха срещу Уайлд
Global News | 2024-02-24 | 07:00:04

Филип Густавсон направи 41 спасявания, докато Минесота Уайлд отбеляза победа с 4-2 над Едмънтън Ойлърс петък вечер на Роджърс Плейс.

Уайлд имаше гол на Джоел Ериксон Ек отрича около седем минути след началото на мача, когато Ойлърс се бори успешно за засада. Те ще получат такъв, който се зачита в последната минута на първата, когато Мат Болди победи Калвин Пикард от високото място.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Ойлърс най-накрая успяха да открият мрежата по средата на втората игра, когато Конър Макдейвид изпрати пас от бекхенд към Леон Драйзайтъл, който отбеляза веднъж в 28-ия си път за сезона.

С 10:29 вляво в третата, ударът на Йонас Бродин от лявото крило мина покрай ръкавицата на Пикард и в гредата за преднина на Уайлд с 2-1. Болди отбеляза отново по-малко от три минути по-късно.

Ойлърс продължиха да се борят и дръпнаха в рамките на едно при гол на Zach Hyman с мощна игра с 5:19 на часовника. Въпреки това Матс Зукарело го отстрани с празна мрежа от далечно разстояние.

Ойлърс надиграха Уайлд с 23-6 в третия период и 43-19 за мача.

The Ойлърс, 33-19-2, ще бъде домакин на Калгари Флеймс в събота вечер (630 CHED, Face-off Show от 18:30 ч., мач от 20:00 ч.).