Едмънтън Ойлърс отбеляза победа в последната минута в мач 4
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-05-15 | 06:42:06

Калвин Пикард спечели първия си старт в плейофите в кариерата си, а Еван Бушар отбеляза драматичен победен мач, когато Едмънтън Ойлърс победи Ванкувър Кенъкс с 3-2 във вторник вечер на Роджърс Плейс.

Серията е равенство 2-2.

Специалните отбори на Ойлърс бяха историята през първия период. Наказателното убийство отхвърли нарушение на кръстосана проверка на Darnell Nurse и силен двоен минор, направен от Evander Kane. Leon Draisaitl изтръгна у дома с мощна игра еднократно за единствения гол от първия.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Пикард удържа силно при опасен удар от лявото крило на Брок Бьозър пет минути след началото на секундата. Райън Нуджънт-Хопкинс победи блокера на Артърс Силов със снайпер от гредата и вкара, за да направи 2-0 Ойлърс с 39,8 секунди преди края на периода.

Конър Гарланд постави Кенъкс на борда с китка от среден клас с 13:06 за третия. Силов бе изтеглен за допълнителен нападател при 2:38 по часовника. Остава 1:41, ударът на Бьозър от левия флангов фланг отби Дакота Джошуа на влизане, за да направи 2-2.

Ойлърс отговориха с Драйзайтл, който се намести зад мрежата и върна шайбата на Бушар в точката. Неговият моментен удар убягна на Силовс и осигури победна разлика с 38,1 секунди преди края.

Пикард завърши с 19 спасявания.

Петият мач е в четвъртък във Ванкувър (630 CHED, Face-off Show в 18:00, мачът е от 20:00).

Източник: globalnews.ca