Едмънтън Ойлърс отблъсква Кингс за победа с 4-2
Global News | 2024-02-27 | 07:42:18

Едмънтън Ойлърс сложи край на три мача без победа с победа с 4-2 над Лос Анджелис Кингс в понеделник вечер на Роджърс Плейс.

Стюарт Скинър заслужи победата в мрежата с 38 спасявания.

Кралете откриха резултата 6:45 в надпреварата, когато Тревър Мур пое бърз пас пред Куинтън Байфийлд и заби шайбата зад Стюарт Скинър. Ойлърс изравниха с 23,1 секунди преди началото на първото. Connor McDavid плъзна шайбата към Zach Hyman, който веднъж се прибра като домакин за своя 38-и за сезона.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Във втория Мат Рой лесно заобиколи Евън Бушар, докато вкара шайбата в зоната на Ойлърс, което доведе до гол на Алекс Лафериер.

След това Кралете започнаха последователни силови игри, но дузпите на Скинър и Ойлърс предотвратиха щети. Няколко минути по-късно Ойлърс спечелиха предимството на човека и Леон Драйситъл изравни, като ловко отрази точковия удар на Бушар.

По-малко от две минути след третата, Драйситл настрои Бушар за мощен удар от синята линия за да стане 3-2 Ойлери. При оставащи 3:29 минути Райън Нуджънт-Хопкинс и Конър Браун направиха перфектна игра, което доведе до 16-то място на Нюджънт-Хопкинс в кампанията.

Ойлърс, 34-20-2, ще домакин на St. Louis Blues в сряда (630 CHED, Face-off Show от 17:00 ч., мач от 18:30 ч.).