Едмънтън Ойлърс паднаха с 5-1 от Флорида Пантърс
Global News | 2023-12-17 | 08:28:18

Шест мача на Едмънтън Ойлърс завършиха със загуба с 5-1 от Флорида Пантърс в събота вечер на Роджърс Плейс.

Райън Нуджънт-Хопкинс имаше страхотен шанс да даде ранна преднина на Ойлърс, но беше лишен от спасяване с ръкавица от Сергей Бобровски. Carter Verhaeghe запали атаката на Panthers с гол по-малко от две минути по-късно. Пантерите продължиха да натискат и вкараха два гола в последните 1:02 на периода, като Брандън Монтур и Александър Барков нанесоха щетите.

Ойлърс засилиха атаката през втория период и излязоха на борда, когато Зак Hyman намали отпред и победи Bobrovsky с бекхенд. Конър Макдейвид асистира в играта, за да удължи поредицата си от точки до дванадесет игри. Бобровски направи няколко добри спасявания във втория, включително спиране на Матиас Екхолм при пробив. Пантерите повишиха с 4-1, когато Сам Бенет удари мрежата при пауърплей и вкара шайбата зад Калвин Пикард.

Verhaeghe направи 5-1 в първата минута на третата. Сам Гагнер спечели наказателен удар с 15:39 до края, но беше отстранен от Бобровски.

Пантерите имат 6-0-3 в последните си девет визити в Едмънтън. Бобровски завърши с 38 спасявания.

Поредицата от точки на Евън Бушар приключи на 13 игри. Ойлърс записаха 4-2 на домакинската трибуна.

Ойлърс, 13-14-1, ще гостуват на Ню Йорк Айлъндърс във вторник (630 CHED, Face-off Show от 16:00, мач от 5 :30 ч.).