Едмънтън Ойлърс победен лошо от Блус
Global News | 2024-02-16 | 06:01:06

Сейнт Луис Блус вкара четири гола във втория период по пътя към победа с 6-3 над Едмънтън Ойлърс в четвъртък вечер.

Сините продължиха напред наполовина през първия, когато Робърт Томас грабна шайбата от дясната страна и стреля встрани от маската на Стюарт Скинър. Ойлърс успяха да излязат дори в силовата игра, когато Конър МакДейвид настрои Леон Драйзайтл за неговия патентован еднократен удар извън крилото.

Джордан Бинингтън направи две невероятни спасявания при друга силна игра на Ойлърс по-късно в първата. Той използва ръкавицата си, за да улови изстрел от близко разстояние на Зак Хайман. След това той изстреля лявата си подложка, за да откаже опит от бекхенд на Хайман. В последната минута на периода Райън Нуджънт-Хопкинс вкара отскок, за да направи 2-1 Ойлърс след едно.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Бившият петролен крал на Едмънтън Джейк Нейбърс издърпа сините дори 1:09 във втория мач. По-късно Neighbors щяха да играят нагласен човек на втория за сезона Тори Круг. При мощна игра по-късно през периода, съседите спечелиха още една асистенция, когато Джордан Киру осребри своя отскочен удар. В последната минута на втория мач Павел Бухневич вкара в пауър игра, за да направи 5-2 за сините.

Кори Пери отбеляза първия си гол срещу Ойлър в третия. Конър Браун почти намери своя първи за сезона, но бекхендът му се отби в напречната греда малко под шест минути преди края. Брандън Саад вкара празна мрежа.

Сините бяха 2/8 в играта, докато Ойлърс бяха 1/3.

Нъджънт-Хопкинс изигра своя 851-ви мач, изравнявайки го с Марк Месие за третия най-много като Ойлър.

Ойлърс, 31-18-1, ще гостуват на Далас Старс в събота (630 CHED, Face-off Show 11:30 ч., мач в 1 следобед).