Едмънтън Ойлърс победи Ураганите за пета поредна победа
Global News | 2023-12-07 | 08:35:19

Зак Хайман записа втория си хеттрик за сезона, когато Едмънтън Ойлърс разбиха Каролина Хърикейнс с 6-1 в сряда вечер на Роджърс Плейс.

Това беше началото от шест мача у дома за Ойлърс, които спечелиха пет поредни победи.

Ойлърс блеснаха Ураганите с четири гола през първия период, включително два в първите 41 секунди. Райън Маклауд реализира пас от Уорън Фойгеле 28 секунди в мача, след което Матиас Екхолм докосна подаването на Конър Макдейвид. Зак Хайман се завъртя от ъгъла и вкара 13-ия си резултат при 5:46, преследвайки вратаря на Каролина Пьотр Кочетков, който допусна три гола при шест изстрела. Hyman щеше да удари отново по-късно през периода, разкъсвайки китката зад Antti Raanta.

В началото на втория Mattias Janmark блокира удар на синята линия на Oilers. Карамболът прати Уорън Фьогеле да се откъсне. Той записа своя четвърти, за да прекъсне суша от 16 мача без голове.

Джордан Стаал постави Каролина на дъската с 12:55, за да стигне до третия. Ойлърс отговориха по-малко от три минути по-късно. МакДейвид показа ослепително боравене с пръчки, след което пусна пас към Хаймън, който отбеляза своята трета от вечерта.

Данмарк и МакДейвид направиха по три асистенции. Евън Бушар направи две асистенции, за да удължи поредицата си от точки до девет мача.

Стюарт Скинър спечели победата с 38 спасявания.

Ойлърс ще приемат Минесота в петък (630 CHED, Директно шоу от 17:30 ч., игра от 19 ч.).