Едмънтън Ойлърс прави 16 поредна победа с победа над Предейтърс
Global News | 2024-01-28 | 02:13:48

Едмънтън Ойлърс удължи победната си серия до 16 мача с победа с 4-1 над Нешвил Предейтърс в събота следобед на Роджърс Плейс.

Те са изравни с Кълъмбъс Блу Джакетс 2016-17 за втората най-дълга победна серия в историята на лигата. Рекордът от 17 поредни победи се държи от Питсбърг Пингуинс през 1992-93 г.

Ойлърс удариха първи, когато Райън Нуджънт-Хопкинс вкара гол от пауърплей с 12:05 до края на рамката. Хищниците имаха великолепен шанс да изравнят резултата със собствено предимство, но Стюарт Скинър излезе с монументален блокиращ удар срещу Люк Еванджелиста.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Отборите си размениха няколко добри положения за гол в първите минути на втория период. Дилън Холоуей направи смел удар по дясната страна, но не можа да прокара шайбата покрай Кевин Ланкинен. Филип Форсберг прехвърли вратата на вратата и имаше цялата мрежа, за да стреля, но той превъртя бекхенд през гънката и широко. 800-та точка в кариерата.

Скинър отново беше стабилен шест минути след третата с блокиращо спасяване на Коди Глас. След това той отказа Люк Шен малко повече от минута по-късно, след като Шен слезе от правилната точка.

Макдейвид направи 3-0 при 10:48 след края на удара на Ланкинен зад мрежата. Colton Scissons най-накрая постави Preds на дъската с 6:35 до края. Ойлърс бяха изкарали 158 минути, без да допуснат гол.

Хищниците продължиха да натискат, но Зак Хаймън ги отстрани с празна мрежа – неговият 30-ти гол за сезона.

Скинър отбеляза 29 спестява за неговата 12-та поредна победа.

Ойлърс се завръщат в игра във вторник, 6 февруари, когато гостуват на Вегас Голдън Найтс (630 CHED, Face-off Show от 18:30 ч., мач от 20:00 ч. ).