Едмънтън Ойлърс претърпяха рядка загуба у дома срещу Кенъкс
Global News | 2024-04-14 | 07:07:18

Ванкувър Кенъкс завърши серия от четири мача от сезона с Едмънтън Ойлърс с победа с 3-1 в събота вечер на Роджърс Плейс.

< img decoding="async" src="https://d21y75miwcfqoq.cloudfront.net/70c8fc80" alt="" style="position:absolute;width:1px;height:1px" referrerpolicy="no-referrer-when-downgrade „>

Това беше първата загуба на Ойлърс в редовното време на домашния лед от 24 февруари. Те записаха 10-0-2 в тази част.

Ойлърс проведоха играта в началните минути но не можа да прокара шайба покрай вратаря Кейси ДеСмит. Canucks се появиха с напредването на периода. Иля Михеев беше съвсем сам напред с 2:55 на часовника, но Стюарт Скинър протегна ръкавицата си, за да излезе с невероятно спасяване.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Кенъкс щяха да продължат с 15,9 секунди преди началото, когато Сам Лафърти премина от дясната страна и хвърли китка покрай блокиращия блок на Скинър.

Пий Сутер отрази пас на Тайлър Майерс, за да успее 2-0 Ванкувър девет минути преди края на втория мач. Ойлърс най-накрая пробиха с 2:12 оставащи в периода, когато Ивендър Кейн вкара своя 24-и за сезона, отклонявайки точковия удар на Дарнел Нърс.

Дакота Джошуа го отстрани с гол на празна врата в края на третия мач .

Ойлърс бяха без Конър Макдейвид за трети пореден мач. Той е посочен като ежедневен с контузия в долната част на тялото.

DeSmith завърши с 32 спасявания. Скинър направи 24.

Ойлърс, 48-25-6, ще бъде домакин на Сан Хосе Шаркс в понеделник вечер (630 CHED, Face-off Show 6 pm, мач в 7:30 pm).