Едмънтън Ойлърс спечелиха трудно с 3-1 в Уинипег
Global News | 2023-12-01 | 12:55:05

Едмънтън Ойлърс спечелиха четвъртата си поредна победа, спечелвайки трудна победа с 3-1 като гост над Уинипег Джетс в четвъртък вечер.

Ойлърс имаше няколко добри възможности около мрежата на Джетс в първия, но Уинипег бе този, който щеше да отбележи първи. Коул Перфети отрази подаване на Марк Шайфеле за пауърплей гол при 1:33 оставащо време през първия период.

Ойлърс унищожиха две пауър игри на Джетс във втория и имаха шанс да изравнят, когато Матиас Janmark нахлу при кратък пробив. Connor Hellebucyk стигна до спирането, за да задържи преднината на Jets.

Darnell Nurse дръпна Oilers дори с 6:49, за да влезе трети. Дългият му удар с китката падна в ръкавицата на Хелбуйк. Габриел Виларди напусна, за да задържи Конър МакДейвид с 3:24 преди края. В последвалата силна игра Макдейвид настрои Драйзайтл за своя патентован еднократен таймер, за да даде преднина на Ойлърс с 2:13 преди края. Райън Маклауд го запечата с празна мрежа, първата му за сезона.

„Нашият отбор свърши страхотна работа, за да не бъде отклонен от резултата, особено в края на третия там“, каза Дарнел Нърс. „За нас беше страхотно да запазим самообладание и просто да играем нашата игра.“

Стюарт Скинър спечели победата с 25 спасявания. Hellebuyck спря 36.

„Момчетата не се отклониха от плана за игра и се придържаха към него“, каза старши треньорът на Oilers Крис Knoblauch. „Получихме малко почивка при първия гол, но мисля, че беше заслужено, имайки предвид колко възможности имахме.“

Евън Бушар направи асистенция, за да удължи точковата си серия до осем мача.

>

Ойлърс, 9-12-1, ще бъде домакин на Каролина в сряда (630 CHED, двубой от 18:00 ч., мач от 19:30 ч.).