Едмънтън Ойлърс тренира Дъкс 6-1
Global News | 2024-03-30 | 01:07:32

Едмънтън Ойлърс продължи доминацията си над Анахайм Дъкс с победа с 6-1 в събота следобед на Роджърс Плейс.

Ойлърс спечелиха 10 от последните си 11 срещи the Ducks, надминавайки ги с 63-24.

Бившият Duck Adam Henrique откри резултата 3:47 следобеда, когато се плъзна в собствения си отскок, след като взе пас от Leon Draisaitl. Конър Макдейвид отбеляза наелектризиращ гол, като се отдалечи от последната защитна линия на Патиците и прехвърли форхенд покрай Джон Гибсън.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Няколко минути по-късно Матиас Екхолм вкара удар за точка, за да направи 3-0 Ойлърс.

Макдейвид превърна пас от Драйзайтл за мощна игра в средата на секундата. Уорън Фоегеле победи Гибсън между краката при пробив, за да изведе Ойлърс с 5-0.

Зак Хаймън вкара 52-ия си резултат в третия, като веднъж подаде пас от МакДейвид. Алекс Килорн вкара късен пауърплей гол за Анахайм.

Калвин Пикард спечели победата в мрежата с 22 спасявания.

Екхолм имаше гол и две асистенции и отбеляза +5.

Ойлърс играха по-голямата част от мача с петима защитници, тъй като Брет Кулак напусна мача с контузия, след като изигра само една смяна. Cody Ceci пропусна мача поради заболяване и беше заменен от Troy Stecher.

Ойлърс, 45-23-4, ще гостуват на St. Louis Blues в понеделник (630 CHED, Face-off Show в 5 :30 ч., мач от 19 ч.).