Ема Радукану казва, че е „удивително да си без болка“, докато отбелязва завръщането си в Големия шлем с победа срещу Шелби Роджърс
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-01-16 | 17:42:34

Ема Радукану свърши лека работа в първия си мач от Големия шлем от почти година, побеждавайки Шелби Роджърс в първия кръг на Australian Open.

21-годишната Радукану претърпя изпълнена с контузии година през 2023 г., след като претърпя операции на китката и глезена, но направи впечатление, след като победи Роджърс с 6-3 6-2 във вторник само за час и 16 минути.

„Тъй като се върнах в първия си мач от шлема, определено е малко по-сладък“, каза Радукану пред репортери. „Знаех, че влизането на Шелби е играч с опит. Тя имаше някои страхотни победи в кариерата си... Щастлив съм от начина, по който го преодолях днес.“

Това беше третият мач на британската звезда откакто се завърна след контузия и тя започна уверено, като проби подаването на Роджърс и поведе с 4-1, преди да завърши сета със задържане.

Поддържайки високия си стандарт във втория сет, Радукану направи брейк в първия гейм и консолидира предимството си с допълнителен пробив при 3-1, когато подход от бекхенд на американката се озова в мрежата.

Уинър от форхенд от Радукану затвори сета – и мача – за да се влюби още веднъж, спечелвайки й среща във втори кръг с китайката Уанг Яфан в четвъртък.

Радукану се бори с форма и контузии в годините, след като спечели US Open като 18-годишна квалификантка през 2021 г. и оттогава не е напредвала след втория кръг на турнир от Големия шлем.

„Удивително е да си без болка с китките. Честно казано не знаех дали някога ще стигна до този етап“, каза тя и добави: „Имах болка толкова дълго … Мисля, че времето, което ме нямаше, ме направи много гладна. Просто съм щастлив, че отново съм здрав и без болка.“

На друго място в жребия при жените във вторник световната номер 1 Ига Швентек победи шампионката от Откритото първенство на Австралия за 2020 г. София Кенин със 7-6(7-2) 6-2, докато третата поставена Елена Рибакина също напредна в два сета, преодолявайки Каролина Плишкова със 7-6 (8-6) 6-4.

Джесика Пегула, поставената на първо място американка на Откритото първенство на Австралия, се стреми да направи дълбока серия на турнира, след като достигна четвъртфиналите три пъти поред. Тя започна кампанията си в Мелбърн с победа с 6-2 6-4 срещу канадката Ребека Марино.

Тази история е актуализирана с допълнителна информация.

Източник: cnn.com