Емилиано Мартинес е звездата, когато Астън Вила победи Лил с дузпи
Breaking News | 2024-04-18 | 23:07:04

Емилиано Мартинес беше неочакваната звезда в драматична дузпа, когато Астън Вила победи Лил и стигна до полуфинала на Лига на конференциите Европа.

Вратарят на Аржентина, който помогна на страната си да спечели Световното първенство преди 18 месеца, направи някои подобни героични действия във Франция, спасявайки точкови удари на Набил Бенталеб и Бенджамин Андре, за да спечели с 4-3 дузпи след края на четвъртфинала 3-3 общо след два мача.

Имаше много от запазената му марка тъмни изкуства, докато той смълчаваше подмамващата френска публика, която не беше забравила какво се случи в Катар, и след това предизвика объркване, като получи жълт картон от съдията по средата на дузпите, след като вече получи жълт картон в редовното време.

Повтори се отново. pic.twitter.com/dYF6Yjujrk

— Астън Вила (@AVFCOfficial) 18 април 2024 г.

Но резервациите не са пренесен напред в дузпите, което означава, че той може да остане и да изпрати Вила на първи европейски полуфинал от 1982 г. насам.

Те обаче не заслужаваха победата, тъй като бяха надиграни през по-голямата част от реванша във Франция, с голове на Юсуф Язичи и Андре, които преодоляха предимството от 2-1 в първия мач.

Попадението на Мати Кеш в 87-ата минута доведе до продължения, като Мартинес излезе като коз при дузпите, за да даде Унай Емери осма поредна четвъртфинална победа в Европа.

Испанецът, толкова плодотворен в Лига Европа със Севиля и Виляреал, ще се взира в друг европейски трофей.

Докато Вила беше като направиха едно от най-добрите си представяния за сезона при победата с 2-0 над Арсенал в неделя, Лил имаше почивка през уикенда, като Лига 1 отмени мача си, за да може да се съсредоточи върху този мач.

Не е изненадващо, че домакините бяха в предни позиции и заличиха изоставането си в 15-ата минута с качествен гол.

Дълга топка извади Габриел Гудмундсон отляво и неговото ниско центриране беше превъзходно посрещнато от Язичи, който насочи първи опит в долния ъгъл, за да изравни на 2-2 общо.

Вила имаше нужда от Мартинес, за да откаже на Лил секунда като вратар, който направи поредица от спасявания в първия мач миналата седмица, смело блокира удара с глава на Андре от упор, като капитанът на Лил стреля с глава още един стандарт.

Хората на Емери не бяха далеч от нивото, което успяха на Емирейтс и не успяха да отбележат удар през първото полувреме, което до голяма степен беше прекарано в защита.

Вила най-накрая застраши вратата на Лил в 56-ата минута, когато Муса Диаби и Джон Макгин поставиха Кеш, който стреля встрани- мрежа.

Това даде фалшива надежда и домакините отбелязаха втори гол в 68-ата минута, когато Андре удари ъглов удар на Хакон Арнар Харалдсон от гредата и гредата .

Гостите трябваше да преследват играта и най-накрая успяха да открият първия си гол в 82-ата минута, когато ударът на Кеш от далечна дистанция беше преодолян от Лукас Шевалие.

Шевалие беше погрешно, тъй като Вила се спаси и изпрати до продължения с три минути оставащо нормално време.

Вратарят изпусна центрирането на Оли Уоткинс и топката падна в Кеш, чийто удар от границата на наказателното поле отрази в.