Енгвал вкара късен победен гол, докато Айлъндърс клип на Лийфс
Global News | 2024-02-06 | 04:56:18

ТОРОНТО – Бившият нападател на Торонто Пиер Енгвал се завърна в понеделник, за да вкара късен победен гол и победи Ню Йорк Айлъндърс над Мейпъл Лийфс с 3-2.

Engvall's отскок от близо с оставащи 2:02 донесе равенство 2-2 и спря поредицата от три победи на Мейпъл Лийфс (25-15-8) преди 18 675 в Scotiabank Arena.

Победата изравни нови Айлъндърс (21-17-12) рекордът на старши треньора Патрик Рой е 2-2-1.

Капитанът на Торонто Джон Таварес изравни мача в пауърплея с 4:48 минути до края в третия период, пренасочвайки Морган Rielly стреля от прореза.

Кленовите листа имаха отлична възможност да изравнят мача в първата минута на третата част, но ударът на Auston Matthews отблизо мина и двете греди зад вратаря Ilya Sorokin.

Иля Самсонов направи своя четвърти пореден старт, когато Торонто надигра гостите с 36-29.

Айлъндърс започнаха втория период на силовата игра. Но тяхното мъжко предимство изчезна, когато Бо Хорват се би с защитника на Мейпъл Лийфс Саймън Беноа, след като той се блъсна в Матю Барзал покрай страничните табла.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Мич Марнър изравни мача при четири срещу четирима, приемайки пас от капитана Джон Таварес, за да вкара своя 21-ви гол.

Остън Матюс вдигна вторичната асистенция за гола на Марнър, за да продължи неговата серия от точки (седем гола, четири асистенции) до седем мача.

Две минути по-късно островитяните си върнаха преднината, когато 24-годишният новобранец Кайл Маклийн изскочи от наказателното поле (той сервираше допълнително второстепенен на Хорват), за да вземе отцепващ се пас от Кал Клътърбък.

Маклийн е син на помощник-треньора на Айлъндърс Джон Маклийн. По-младият MacLean е роден в Ню Джърси, когато баща му е бил снайперист на Devils. Но синът игра младши за родния отбор на баща си, Ошава Дженералс.

Марнър игра заедно с Матюс, Уилям Найландър и Риели от страната на победителите в събитието трима срещу трима в уикенда на всички звезди на НХЛ в Торонто.

Барзал беше ценен член на Team Matthews в събота. Той не показа никакви признаци на махмурлук от мача на звездите през уикенда, като поведе с 1-0 за островитяните в 10:31 на първия период.

Барзал плъзна къс пас към защитника Майк Райли. Неговият удар се отрази в гредата, но се насочи към Барзал в слота, който имаше празна врата, за да чукне в отскочилото за своя 14-и за сезона. Давид Кампф се завърна от почивката с неразкрита контузия. Старши треньорът на Торонто Шелдън Кийф не очаква Кампф да играе в нито един от трите мача на своя отбор тази седмица.

Вратарят на Мейпъл Лийфс Джоузеф Уол се завърна на тренировки в понеделник. Той е аут от 9 декември с изкълчване на глезен. Младият пазач на мрежата няма да бъде готов за игра до средата на февруари.

Айлъндърс: домакин на Tampa Bay Lightning в четвъртък.

Maple Лийфс: Бъдете домакин на Далас Старс в сряда.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 5 февруари 2024 г.