Ерик тен Хаг говори за способността на Расмус Хойлунд да „се представя под стрес“
Breaking News | 2024-02-19 | 16:57:33

Ерик тен Хаг похвали характера на Расмус Хойлунд, след като 21-годишният играч отбеляза два гола през първите седем минути, за да помогне на Манчестър Юнайтед да достигне 2 -1 победа във Висшата лига над Лутън на Кенилуърт Роуд.

След бавно начало на кариерата си на Олд Трафорд, нападателят – подписан от Аталанта за £72 милиона – вече отбеляза в шест последователни мача, за да го постигне 13 гола в първите си 30 мача за Юнайтед, включително седем от 20 в лигата.

Юнайтед направи перфектния старт срещу отбора на Роб Едуардс, повеждайки в рамките на една минута, когато грешно прецененото подаване на Амари Бел беше захванат от Хойлунд, датчанинът препуска и пренася топката около вратаря Томас Камински, преди да я търкулне в празната врата.

И за нула време предимството беше удвоено, Хойлунд отново беше точен, като отрази удара на Алехандро Гарначо усилие извън наказателното поле в близката греда с гърди.

Лутън отвърна и намали изоставането наполовина в 14-ата минута. Бившият играч на Юнайтед Тахит Чонг взе топката от Алфи Даути и отправи удар, който се отклони нагоре и по пътя на капитанът Карлтън Морис, който удари с глава топката пред Андре Онана, за да направи 2-1.

Отборът на Тен Хаг имаше шансове да увеличи преднината си отново след почивката, най-ярко, когато Бруно Фернандес прехвърли топката около Камински, докато вратарят се ангажира, но видя как усилията му бяха отразени от превъзходен възстановяващ се блок от Алберт Самби Локонга.

В ден, когато Юнайтед удължи победния си ход в лигата до четири мача, за да задържи натиска върху Астън Вила и Тотнъм в надпреварата за класиране в Шампионската лига, Тен Хаг избра Хойлунд за похвала, докато той продължава да се адаптира към живота в Англия.

„Ние сме много доволни от нашето набиране, че наехме правилния герой, защото той може да се представи под стрес“, каза Тен Хаг.

„И когато нещата срещу него, както през първия полусезон, той има способностите да има силен характер, да бъде издръжлив, да бъде решителен и да отбелязва голове и това е, което видяхме, когато го разузнавахме.

„Разбира се, той имаше нужда от някаква подкрепа, защото не е толкова лесно, когато си толкова млад, но като цяло той запази спокойствие и се виждат способностите му.“

Отне на Хойлунд до деня на бокса, за да вкара първия си гол в лигата за Юнайтед, отбелязвайки късния победител при обратната победа с 3-2 срещу Вила на Олд Трафорд.

Преди това единствените му голове бяха в Шампионската лига тъй като отборът отпадна от Европа преди Коледа на последно място в кротка група.

„В началото той нямаше толкова много късмет“, каза Тен Хаг. „Той вкара някои голове, например този срещу Брайтън, първият му мач, и те го отмениха и никой все още не знае защо.

„Има моменти, които са много важни в нов клуб и нова лига, особено за нападател, който да изгради известна увереност. Това не му беше дадено, но виждате, че той е боец, продължава напред и има страхотни способности пред вратата.