Ерик тен Хаг иска Манчестър Юнайтед да подобри своя манталитет за големи мачове
Breaking News | 2024-04-06 | 23:49:34

Ерик тен Хаг призова своите играчи на Манчестър Юнайтед да „прехвърлят големите мачове над линията“ преди сблъсъка им с Ливърпул във Висшата лига на Олд Трафорд в неделя .

Юнайтед падна с пет точки от печелившите си позиции в последните си два мача, като последната пропусната възможност дойде срещу Челси на Стамфорд Бридж в четвъртък.

Коул Палмър отбеляза два гола дълбоко в добавеното време през второто полувреме, когато сините откраднаха и трите точки при драматична победа с 4-3 над тима на ten Hag.

Когато Ливърпул елате в града... ⏪#MUFC || #PLpic.twitter.com/kQbR9B38YG

— Манчестър Юнайтед (@ManUtd) 6 април 2024 г.

Мейсън Маунт смята той намери победителя с попадението си в шестата минута на добавеното време срещу Брентфорд, но Кристофър Айер изравни три минути по-късно при равенство 1-1 миналата събота на Gtech Community Stadium.

Ten Hag призна, че страна трябва да започне да надхвърля линията, когато води мачове, търсейки вдъхновение от предишни победи над най-добрите в лигата.

„Можем да играем на много висок стандарт. Можем да се състезаваме с най-добрите и да побеждаваме най-добрите във Висшата лига и когато можете да направите това, можете да го направите и в цяла Европа“, каза той.

„Трябва да се научим как да представяме големи мачове над линията, събота беше пример.

„Трябва да се засилим, да вземаме по-добри решения индивидуално и като екип.“

Поражението в четвъртък в западен Лондон сложи край на серия без загуба срещу Челси във Висшата лига, започнала през 2017 г.

Ten Hag иска играчите му да използват поражението като гориво за сблъсъка си срещу Ливърпул на Юрген Клоп.

Той добави: „Ще видим в неделя (как да победим Ливърпул).

„Но първо трябва да кажа Трябва да се справя с това, но не можем да се занимаваме толкова дълго. Трябва да се възстановим много бързо. Трябва да обърнем това.

„Ще бъдем в положително настроение. Ще се радваме. Трябва да вземем енергия, но ще бъдем ядосани, ядосани. От гняв можеш да отнемеш много енергия и така трябва да го направим.”

Маркъс Рашфорд влезе от резервната скамейка на Стамфорд Бридж, но не успя да повлияе на вечерта.

>

Ten Hag разкри, че нападателят е мотивиран както винаги да помогне на отбора.

Той каза: „Мисля, че напоследък формата му напредва и затова моментът винаги ще бъде подходящ. Мисля, че той има голяма мотивация, защото иска да постигне успех с нас.

„Той иска да вкарва голове, но иска да печели трофеи и да допринася, а ние все още имаме шанс във ФА Къп.

„Той иска да се бори за място в Шампионската лига и еврото идва, така че ще кажа, че мотивацията му трябва да е висока.

„И формата, това е момент и той може променяйте инерцията винаги. Преди Брентфорд той отбеляза три гола в три мача.”