Ерик тен Хаг избухна като „неприемлива“ късна капитулация от Ман Юнайтед при поражението с 4-3 от Челси, настоявайки, че те „предадоха мач, който трябваше да спечелим“
Daily Mail | 2024-04-05 | 02:02:35

Но въпреки разочарованието си, Ten Hag също искаше да подчертае, че вярва, че неговата страна, която бе водила през големи части от второто полувреме, заслужаваше печеля.

Ерик тен Хаг подчерта, че неговият отбор е заслужил победата в мрачната вечер срещу Челси като гост

Червените дяволи водеха през по-голямата част от втората -полувреме, но допусна два късни гола, за да донесе на сините трите точки

Победителят на Коул Палмър в добавеното време предизвика сцени на масово ликуване сред домакините

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Това беше невероятна игра за неутралите. Фантастичен футболен мач с много качество“, каза Тен Хаг пред BBC Sport след последния съдийски сигнал.

„Манчестър Юнайтед доминираше в мача, но допуснахме индивидуални грешки, които ни костваха играта.

' Трябва да се поучим от него. Когато сте играч на Ман Юнайтед, вече трябва да знаете как да се справите с това обстоятелство.

„Харесвах как играе моят отбор, беше фантастично. Доминирахме над топката, доминирахме над противника.“

Но Тен Хаг добави: „За пет дни загубихме пет точки. Това е неприемливо. Трябва да имаме висок стандарт, ако искаме да се състезаваме за Шампионската лига по футбол.

"Не знам (дали първите четири са изчезнали). Трябва пак да видя класирането. Точките ще бъдат по-скъпи. Много е разочароващо, че правим това и вземаме грешни решения. Раздадохме мач, който трябваше да спечелим.

„Като отбор трябва да се справим с това.“

Говорейки с TNT Sport, холандският мениджър призна, че страната е започнала „слабо“, само за да се развие в играта.

Алехандро Гарначо отбеляза два гола в предимно доминираща игра, но усилията му не бяха достатъчни

Нони Мадуеке (на снимката) беше повален от Диого Далот и взе дузпа за контузия

'Видяхте, че доминирахме в мача и беше брилянтно как играхме - заслужавахме да спечелим мача.

'Но не можете да го раздадете, както направихме ние, и трябва да управляваме тази игра по-добре.

"Това е отборно представяне, можете да посочите някой от играчите, но става въпрос за отборно представяне.

"Когато стане хаотично, трябва да се справим с това като отбор и ние взехме грешни решения и не помогнахме като отбор.

"Извън притежание на топката взехме лошо решение - липса на концентрация.

'Освен това мисля, че имаме късмет в края със ситуацията с дузпата, съмнителна и много мека, но трябва да се справим по-добре.'

Бъдещето на Тен Хаг вероятно ще виси на косъм, ако Ман Юнайтед не успее да си осигури място в най-високия дивизион на Европа през следващия сезон.

Но преди сблъсъка в четвъртък вечерта мениджърът помоли новия миноритарен собственик сър Джим Ратклиф за търпение с неговия „процес“.