Ерик тен Хаг извика три звезди на Манчестър Юнайтед минути след битка за победата на Лутън
The Mirror | 2024-02-18 | 21:33:49

Ерик тен Хаг критикува своя отбор Манчестър Юнайтед, че прави „лесната игра“ трудна, като отхвърля шансове срещу Лутън.

Юнайтед постигна петата си поредна победа, печелейки с 2-1 на Кенилуърт Роуд. Но гостите трябваше да се вкопчат в трите точки, въпреки че водеха с два гола само след седем минути.

Расмус Хойлунд откри резултата след по-малко от минута, преди да направи две с играта все още е в началния си обмен. В този момент изглеждаше, че Юнайтед може да избяга с него, само за да види как Карлтън Морис намалява изоставането в 14-ата минута.

Но отборът на Тен Хаг продължи да създава - и пропуска - шансове, с домакинството подкрепа, нарастваща във вярата, докато играта продължаваше. Юнайтед в крайна сметка удържа натиска върху отборите над тях, но холандецът избра Маркъс Рашфорд, Алехандро Гарначо и Бруно Фернандес, защото не успяха да реализират възможности.

"Мисля бързо и, както казахте, имахме добри шансове с Гарначо и Рашфорд, можеше да бъде три или четири-нула", каза той за Мач на деня. "След това губим малко фокус и не са толкова стриктни в това, което трябва да правим и дойдоха повече в играта. Паднахме твърде дълбоко и им позволихме твърде много подавания.

„Ние дадохме няколко шанса и те стигнаха до 2-1. Това не е добре. Но след полувремето го вдигнахме. Имахме няколко шанса .

"Толкова много шансове един срещу един. Мисля, че беше Гарначо, отново Рашфорд, беше Бруно Фернандес. Имахме толкова много шансове, че трябва да е 3-1 в тези моменти."

>

Той добави: „Техният гол увеличи напрежението. Те имаха центрирания в наказателното поле и удари, но не и шансовете, които имахме ние. Имахме големи шансове и с нашите способности трябваше да отбележим.

„Правим напредък, но също така виждате, че трябва да останем концентрирани през целия мач. Няма да кажа изключване, но когато правете малко по-малко, тогава ще бъдете наказан.

„Не можем да си позволим това. Трябва да сме 100 процента фокусирани през цялото време. Вършете работата си заедно, във и извън притежание и след това можете да контролирате игрите си. Това, което можеше да бъде лесна победа, сега беше трудна победа."

Победата на Юнайтед ги довежда на три точки зад Тотнъм на пето място и на пет зад Астън Вила на четвърто място. „Връщаме се в надпреварата", десет Хаг каза пред Sky Sports.

„Сега просто трябва да запазим инерцията, трябва да окажем натиск върху отборите пред нас, просто трябва да преминем от мач на мач и да знаем всеки мач е финал за нас."

и получавате ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверявате по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите