Ерик тен Хаг: Манчестър Юнайтед се размина с това, но страхът от Ковънтри не е „смущение“
Breaking News | 2024-04-21 | 22:16:48

Ерик Тен Хаг настоя, че не е смутен, но призна, че Манчестър Юнайтед „се размина с това“, след като победи Чемпиъншип Ковънтри с дузпи в техния полуфинал за Купата на Англия.

Екипировката на Висшата лига беше силно уплашена на Уембли в неделя, когато страната от второ ниво отвърна на удара с 3-0 по-малко и след това бе отменен победител в продълженията за незначителна засада.

Вълнуващо състезание завърши 3-3 след 120 минути и Юнайтед в крайна сметка надделя с 4-2 от точните удари, за да създаде повторение на миналогодишния финал срещу съперника Манчестър Сити.

Това беше поредното изключително неубедително представяне на Юнайтед – което може би увеличи натиска върху обстрелвания мениджър Тен Хаг – но холандецът се опита за да подчертае положителните страни.

Ten Hag каза: „Не мога да кажа тази дума (срам), защото в крайна сметка става дума за постижението.

„Аз виждаме грешките, които правим – не можем да отместим поглед от тях – но това не е смущение. Това е огромно постижение.

„Дори големият отбор от Юнайтед преди десетилетие стигна до финала само три пъти. Сега имаме два пъти за две години. Така че това е добро представяне.

„Виждам, че можем да играем на много високи нива, но в същия мач можем да отидем и много ниско. Това не е обяснимо. Това е свързано с управлението на играта.

„Трябва да уча играчите си, ясно. Трябва да се справяме по-добре в такива случаи.

„В няколко случая оставихме резултата да ни се изплъзне, но днес ни се размина.“

Юнайтед изглеждаше, че е на път. покрай очевидно по-нисък съперник, когато откриха значителна преднина с голове на Скот Мактоминей, Хари Магуайър и Бруно Фернандес.

И все пак Небесносините, които са осми в Чемпиъншип, върнаха един назад чрез Елис Симс на 71 минути и след това хвърли внимание на вятъра.