Ерик тен Хаг обеща да се справи с отсъствието на Маркъс Рашфорд при победата на Манчестър Юнайтед в Нюпорт
Breaking News | 2024-01-29 | 11:00:21

Ерик тен Хаг обеща да се справи с отсъствието на Маркъс Рашфорд, след като английският нападател пропусна победата на Манчестър Юнайтед с 4-2 за ФА Къп в Нюпорт.

Рашфорд съобщи, че е болен в петък, след като се твърди, че е прекарал предишната вечер в нощен клуб в Белфаст.

„Той съобщи, че е болен“, каза шефът на Юнайтед Тен Хаг, след като видя как неговият отбор оцелява след огромен страх в Южен Уелс като Втора лига Нюпорт се пребори с 2-2, след като допусна два пъти в първите 13 минути.

„Останалото е вътрешен въпрос. Аз се справям с това, ние ще се справим с това.“

Ten Hag каза, че „няма добра култура“, когато пристигна в Юнайтед през 2022 г. и се сблъска с дисциплинарни проблеми по време на мандата си на „Олд Трафорд“.

Неудачникът на Юнайтед Джейдън Санчо се завърна в Борусия Дортмунд под наем по-рано този месец, след като се разпадна с холандеца.

Попитан дали Рашфорд е друг пример за тази „недобра култура“, Тен Хаг каза : „В този случай не отивам. Говорихме преди за това, изиграхме добър мач и сега продължаваме напред.”

Експертът на „Мач на деня” Алън Шиърър призова всеки проблем да бъде решен по-скоро, отколкото по-късно, за да се избегне талантът на Рашфорд „отпадък“.

„Има огромен талант там с Маркъс Рашфорд, видяхме го дисциплиниран през миналия сезон, когато закъсня за среща, той всъщност пропусна мач“, каза бившият капитан на Англия.

„Но нещо явно не е наред или у дома, или в отношенията му с футболния клуб, защото той не може да продължава да прави това. Той не може да пропилее таланта си. Не е правилно, той се нуждае от силно ръководство, някой, който да го хване и да каже: „Знаете ли какво, ще стигнете до края на кариерата си и ще съжалявате много“.

„Можете нямам това и нямате нужда от това. Нуждае се от сортиране и има нужда от сортиране сега – 30 гола миналия сезон и четири този сезон.

„Когато го видя да играе, през повечето време изглежда така, сякаш държи света на раменете си и за някой с такова количество талант, той трябва да бъде подреден и трябва да бъде подреден сега, защото той не може да го пропилее. и Kobbie Mainoo – с първия си старши гол – с отлични удари.

47' | ОХХХХ МОИИИ УИЛ ЕВАНС!!!!!!!!

[2-2]#NEWvMNU | #NCAFCpic.twitter.com/TspdlTwvK6

— Newport County AFC (@NewportCounty) 28 януари 2024 г.

Но Брин Морис и Уил Еванс отбелязаха голове от двете страни на полувремето и Юнайтед беше в опасност да стане жертва на сеизмично убийство на гиганти, преди Антони и Расмус Хойлунд да ударят в последната четвърт.

Ten Hag каза: „The първите 35 минути бяха много доминиращи. Не дадохме никакъв шанс на съперника и трябваше да водим с три, четири, пет-нула.

„От нищото вкарват гол и веднага след полувремето отново.

„Трябва да сме критични към лошата защита в прехода. Лоша защита от центриране, 2-2 и те обърнаха.

„Но виждате колко сме издръжливи. Останахме спокойни, върнахме се в играта си, вкарахме третия и четвъртия гол, така че работата е свършена.“