Ерик тен Хаг подкрепя Расмус Хойлунд да продължи да отбелязва гол във Висшата лига
Breaking News | 2023-12-27 | 16:32:49

Ерик тен Хаг очаква Расмус Хойлунд да продължи да бележи, след като играчът на Манчестър Юнайтед, струващ 72 милиона паунда, най-накрая счупи патеца си във Висшата лига, за да подпечата зашеметяващата победа с 3-2 срещу Астън Вила.

Юнайтед изглеждаше предопределен за 14-то поражение за сезона във всички състезания, когато Астън Вила отбеляза два гола в рамките на шест минути през първото полувреме чрез Джон Макгин и Леандър Дендонкер, за да поведе с 2-0 на полувремето, докато освиркванията кънтяха около Олд Трафорд на почивката.

Но със спортния директор на INEOS сър Дейв Брейлсфорд, който наблюдаваше след потвърждаването на миноритарния дял на сър Джим Ратклиф, Юнайтед се събра през второто полувреме с Алехандро Гарначо, който отбеляза два гола, преди Хойлунд да спечели в 82-ата минута.

Въпреки че лятното подписване от Аталанта завърши като голмайстор на Юнайтед в краткия им -живял през кампанията на Шампионската лига, той не успя да отбележи мрежата в 16 мача във вътрешни състезания, но не направи грешка, когато Макгин успя да хвърли топката на пътя му само осем минути преди края.

„Разбира се, че Имах няколко разговора с него и всеки път, когато изтъкнах, че е вкарал много за Дания, вкарал е в Шампионската лига, демонстрирал е способността си, така че можете да го направите, повярвайте“, каза Тен Хаг за 20-годишен датчанин.

„Сигурен съм, че сега, когато има първия гол, ще вкара още...

„Когато нападателят не вкара, това е проблем, но той има силен характер, той е толкова солиден, решителен. Той има голяма личност. Мисля, че това е необходимо на един нападател. Когато продължавате да инвестирате, целите ще дойдат.“

Присъствието на Брейлсфорд дойде два дни след покупката на Ратклиф от 25 процента дял в клуба – което ще дойде с контрол върху футболните операции – беше обявено, че подлежи на ратификация от Висшата лига.

Бившият шеф на British Cycling би бил притеснен от това колко лесно Вила вкарваше головете им. Ударът от свободен удар на МакГин от широката врата рикошира през претъпканото поле, преди Дендонкер да остане почти непокрит, за да вкара гол от корнер.

Но попитан дали Брейлсфорд е видял както най-доброто, така и най-лошото от своя отбор на Юнайтед, Тен Хаг каза : „Не беше най-лошото. Мисля, че още през първото полувреме играхме стабилно. Беше малко небрежно да дадем два гола, но след като променихме леко пресинга и продължихме.

„Още създадохме положения през първото полувреме, продължихме да вярваме в себе си и това е, което аз търсене. Казах на полувремето, продължавайте да вярвате и ние ще спечелим този мач.”

Победата щеше да изравни Вила по точки с лидера Ливърпул, но въпреки разочарованието Унай Емери каза, че неговият отбор е научил важни уроци като те се опитват да го смесят с по-утвърдени страни в горния край на таблицата.

„Разочаровани сме след първото полувреме, първите 60 минути контрол над мача и как допуснахме (първия) гол с грешка в средата“, каза той.

„След това атмосферата беше много по-добра за тях, натискайки ги, те си отиват и дори тогава ние реагирахме с добри шансове за Джон Макгин и Леон Бейли.

„Това беше ключовият момент, защото Манчестър Юнайтед у дома, с играчите, които имат, и дори в момента, в който са, те не приемат точката.

„Трябва да разберем като цяло първата половина на сезона, която правим. Беше фантастично, но можеше да бъде и по-добре.“