Ерик тен Хаг признава, че равенството на Манчестър Юнайтед срещу Брентфорд може да се окаже „скъпо“
Breaking News | 2024-03-31 | 15:32:49

Ерик тен Хаг призна, че късният изравнителен гол на Брентфорд вероятно ще се окаже скъп в вече намаляващата кандидатура на Манчестър Юнайтед за място в Шампионската лига.

Юнайтед не направи много, за да намали шума около бъдещето на мениджъра тен Хаг след крайно драматичното, но до голяма степен невдъхновяващо равенство 1-1 в западен Лондон.

Те изглеждаха така, сякаш са превърнали безжизнен дисплей в малко вероятно три точки, след като Мейсън Маунт се изкачи от пейката, за да ги стреля напред шест минути след добавеното време.

Но Брентфорд изравни по-малко от три минути по-късно чрез Кристофър Айер да грабнат точка, която беше най-малкото, което заслужаваха.

„Не заслужавахме да спечелим, но ако печелите, трябва да вземете това. Обикновено сме добри при тези обстоятелства,” каза ten Hag.

„По отношение на агресивността, Брентфорд бяха по-добри, но когато печелите мача, трябва да го надхвърлите.

„Когато не играеш добре, пак трябва да спечелиш и ние почти го направихме. Не играхме добре, но имаше дух и битка, но не достатъчно.

„Има още много мачове. Разбира се, точките може да са по-скъпи до края. Трябваше да са три точки. До края ще разберем. Може да е важен момент.

„Не намалявайте представянето на Брентфорд, виждал съм ги срещу Ман Сити, срещу Ливърпул. Но трябваше да направим това по-добре.

„Не съм доволен от представянето, няма недоразумение . Трябва да сме последователни в начина, по който приемаме играта и се представяме.“

Ten Hag пренебрегна спекулациите относно работата си тази седмица, преди да се върне на сцената на своя катастрофален втори мач начело, когато допуснаха четири голове в началните 35 минути.

Свидетелствайки това невпечатляващо представяне, те почти не са постигнали никакъв напредък от онзи укорителен следобед през август 2022 г.

Всъщност Брентфорд имаше достатъчно шансове за да повторят играта си с 4-0, но за своенравния завършек, който направи сезона им значително по-труден от предишния.

Те имаха 31 опита за гол и невероятно удариха рамката четири пъти.

Наистина не изглеждаше като тяхната вечер, когато в деветте минути на добавеното време Каземиро настрои Маунт да реализира на далечната греда.