Ерик тен Хаг се надява на по-голяма последователност от Манчестър Юнайтед със завръщащите се играчи
Breaking News | 2023-12-27 | 13:34:50

Ерик тен Хаг се надява, че завръщането на ключови играчи през следващите седмици може да помогне на Манчестър Юнайтед да постигне последователност след зашеметяващата победа с 3-2 във вторник над Астън Вила обещаха да дадат начало на нова ера на Олд Трафорд.

Всички познати проблеми, които бяха накарали отбора на Тен Хаг да изкара четири мача без победа или гол, се проявиха в лошото първо полувреме като Вила твърде лесно успя да отбележи два гола в рамките на шест минути чрез безспорен пряк свободен удар на Джон Макгин и непокрит Леандър Дендонкер.

Но Юнайтед се събра през второто полувреме, като Алехандро Гарначо отбеляза два гола преди дългия удар на Расмус Хойлунд -чаканият първи гол във Висшата лига донесе победа, която, въпреки всичките им проблеми, издигна Юнайтед до шесто място два дни след потвърждаването на новината за предстоящата инвестиция на сър Джим Ратклиф.

Това беше едва втората победа на Юнайтед в седем мача през декември, но те бяха без списък с играчи, включително Лисандро Мартинез, Каземиро, Мейсън Маунт и Тирел Маласия, всички трябва да се върнат през януари, заедно с Виктор Линделоф и Тен Хаг очаква с нетърпение завръщането им.

„Толкова често се налага да сменяме отбора“, каза той. „Не разбирате рутините. Знаем, че футболът е свързан с стабилно представяне и последователност и знаем, че трябва да направим крачка там, но съм сигурен, че когато разполагаме с повече играчи на ключовите позиции, ще имаме повече последователност.“

Маркъс Рашфорд стартира за първи път от 2 декември, след като първоначално загуби мястото си от намиращия се във форма Гарначо, преди болестта да отложи завръщането му. Английският нападател изглеждаше блестящ, форсирайки спасявания от Еми Мартинес, преди да вкара първия от головете на Гарначо.

„Мисля, че той игра много добре,“ — каза Тен Хаг. „Той беше болен и имаше един или два мача, в които предпочитахме да играем с Гарначо отляво, но той го заслужаваше. Има вътрешна конкуренция.

„(Във вторник) играхме с Алехандро отдясно, това може да е решение, може да е течно, но Рашфорд може да играе и отдясно.“

Спортният директор на INEOS сър Дейв Брейлсфорд наблюдаваше от режисьорската ложа как Ратклиф се готви да поеме контрола върху футболните операции съгласно условията на своята инвестиция и победата облекчи част от нарастващия натиск върху Ten Hag.

Инвестицията на Ratcliffe остава предмет на ратификация от Висшата лига, но документи, публикувани от Нюйоркската фондова борса, показват, че влиянието на INEOS ще се усети веднага.

Юнайтед трябва да се консултира с INEOS относно всяко голямо спортно решение, взето по време на процеса на ратификация, включително подписване на играчи или ако искат да отхвърлят фигури, включително Тен Хаг или футболен директор Джон Мъртоу.

Очаква се ратификацията да отнеме четири до шест седмици, период, обхващащ по-голямата част или целия януарски трансферен прозорец.

Юнайтед се промъкна под звуците на освирквания на полувремето, но свирката за пълното време беше посрещната с огромен рев след разбъркване представяне през второто полувреме.

Имаше много различни емоции за Вила, който беше на път да завърши нощното ниво по точки с лидера Ливърпул, преди всичко да се разплита през второто полувреме.

Унай Емери: „Първата половина на сезона е и е брилянтна – работата, която свършихме – но разбира се, загубихме много невероятна възможност тази вечер , за да бъдем с три точки повече след първите 60 минути, които играхме."

— Астън Вила (@AVFCOfficial) 26 декември 2023 г.

Отборът на Унай Емери пропиля шанса да бъде на върха на Коледа, когато бяха държани от ниския Шефилд Юнайтед в петък, и това беше още един неуспех, тъй като те се опитват да се придържат към инерцията, която са изградили в превъзходно първо полувреме на кампанията.

„Продължавайте, бъдете взискателни“, каза Емери. „Казах на играчите, че първата част от сезона беше фантастична, но искам повече. Ако искат повече, ние трябва да работим усилено, за да го получим.

„Моят манталитет сега е да се съсредоточа върху събота (у дома на Бърнли) и да подготвя мача възможно най-добре. Искаме утре да сме по-добри от днес.“