Ерлинг Хааланд дава перфектен отговор, след като звездата на Манчестър Сити беше обвинена в нацупеност
The Mirror | 2024-04-28 | 22:36:33

Бившият полузащитник на Ливърпул Джейсън МакАтиър обвини Ерлинг Хааланд в нацупване, само за да може нападателят на Манчестър Сити да вкара при победата им с 2-0 над Нотингам Форест.

Хааланд, който пропусна последните два мача поради мускулен проблем, се завърна в отбора на Сити, за да се изправи срещу Форест на Сити Граунд. Въпреки това, вместо да го върне направо в титулярните 11, Пеп Гуардиола назначи норвежеца, който отбеляза в предишните си две изяви във Висшата лига, на пейката.

Бяха повдигнати въпроси относно това решение и McAteer вярва, че седнал Хааланд не е изглеждал така, сякаш е бил обезпокоен преди мача. Той каза пред beIN Sports: „За мен той изглежда незаинтересован сега, защото не получава възможностите. Той просто се мотае наоколо, не мисля, че пресира добре, мисля, че се цупи малко.“

При воденето на Сити с 1-0 благодарение на удар с глава на Йоско Гвардиол през първото полувреме, Гуардиола реши да представи своя голмайстор в 62-ата минута, докато се опитваха да завършат победата. И само девет минути, след като влезе от пейката, Хааланд намери вратата и вкара своя 21-ви гол в лигата за сезона.

Стилен пас на Кевин де Бройне намери Хааланд в десния канал и той претърколи топката покрай Мурильо, преди да вкара топката ниско в долния ъгъл. Това беше страхотен завършек от 23-годишния играч, който избяга да празнува пред пътуващите привърженици на Сити зад вратата.

Говорейки след гола си, Хааланд каза пред Sky Sports: „Първо на всичко това е победа – това е най-важното нещо, няма значение как ще го направим, добре е да се върнем.

„Знаем къде са те в таблицата, така че знаехме, че ще бъде така. бой. Това не е най-лесното игрище за игра, но не можем да се оплачем от тези неща, става въпрос за победа във футболен мач и точно това направихме. Три точки, влезте, изкъпете се, към следващия."

Колко гола ще отбележи Ерлинг Халанд този сезон? Кажете ни в коментарите по-долу!

Победата връща Сити назад на точка от лидера Арсенал с мач по-малко, след като топчиите победиха Тотнъм с 3-2 в дербито на Северен Лондон по-рано в неделя. Това беше огромна победа за отбора на Гуардиола в контекста на битката за титлата, като Сити имаше само четири

Разсъждавайки върху тяхната победа, Рой Кийн каза: „Те със сигурност ще бъдат загрижени за шансовете, които пропуснаха през първото полувреме, но слушайте, през второто полувреме те контролираха много повече. и това не е лош вариант да се привлекат играчи като Хааланд.

„Липсва Фодън, така че това е същата стара история с Ман Сити, дори когато не са в най-добрата си форма – те знаят как да печелят футболни мачове. Те имат добри възможности извън резервната скамейка. Това е наистина добър навик, който придобиха през последните няколко години, да печелят футболни мачове.

„Мисля, че Сити ще печели всеки мач сега. Бях притеснен от начина, по който започнаха, мислех си, че могат да се подхлъзнат? Форест пропусна шансове, но голяма и важна победа тук за Сити днес.“