Ерлинг Хааланд вкара пет, докато Манчестър Сити унищожава Лутън за ФА Къп
Breaking News | 2024-02-27 | 00:48:34

Ерлинг Хааланд вкара пет от шестте гола на Манчестър Сити в превъзходна индивидуална игра, докато притежателите на ФА Къп разбиха Лутън на Кенилуърт Роуд, за да стигнат до четвъртфиналите.

Голмайсторът на Сити направи 27 за сезона, въпреки че пропусна почти два месеца поради контузия на крака, довеждайки отбора си до безмилостна победа с 6-2, въпреки че победата се дължи също толкова на отличния Кевин Де Bruyne, архитект на четири от головете на своя съотборник.

Матео Ковачич също вкара с достоен удар в края на краищата, след като Джордан Кларк вкара мрежа от двете страни на интервала, за да изведе Лутън от три надолу една единствена цел. В интерес на истината обаче те никога не са се доближавали до Сити.

Посочете по-добро дуо. ще чакаме pic.twitter.com/NrerPf2pG5

— Манчестър Сити (@ManCity) 27 февруари 2024 г.

Отборът на Пеп Гуардиола беше неустоим през първото полувреме, разкъсвайки Лутън от всички ъгли с Де Бройне и Хааланд в най-доброто от тях. Необходими бяха по-малко от три минути, за да направят техния пробив.

Мануел Аканджи го извади от защитата и подаде Матеус Нунес пред него отляво. Нунес изправи Амари Бел и изигра умен обратен пас, който разцепи задната линия на Лутън и премина през Де Бройне, а той вдигна поглед, за да види Хааланд, чакащ да увие левия си ботуш около топката и да я бутне от 10 ярда.

Теден Менги от Лутън се състезаваше добре с Хааланд, съпоставяйки го по сила и сила в дуелите един на един, но след 18 минути нападателят на Сити спечели и удвои преднината на своя отбор. Де Бройне отново беше създателят, като го получи от Хааланд на половината път и го върна в крачката на норвежеца. Той избухна отвъд Менги и го прокара в краката на Тим Крул с безпогрешно хладнокръвие.

Неговият хеттрик почти пристигна скоро след това, топка, прокарана на скорост от Джон Стоунс, намирайки своя пробег, но този път Крул избяга и блокира. Нунес беше следващият, който се приближи, удряйки се широко в близката греда, след като намери място в наказателното поле.

Сити заплаши с бунт. Де Бройне удари ниско воле, брилянтно победено от дясната ръка на Крул, който беше възнаграден с късмет при отскок, когато последващият удар на Хааланд попадна в ръкавиците му.

Лутън искаше засада за третия удар на Хааланд, но VAR показа, че той е изчислил умело бягането си от резервата Джо Джонсън. Финалът, пречупен над Крул, докато той напредваше, излъчваше увереност.

Изглеждаше като почти перфектна половина за Гуардиола, помрачена само от загубата на Джак Грийлиш точно преди почивката заради контузия.

След това от нищото Лутън предизвика рев от феновете на домакините при удара на интервала, брилянтен завършек изпрати Кларк в горния ъгъл на Стефан Ортега от 25 ярда.

Те дойдоха в Сити в началото на второто полувреме със същата ярост, с която титулярите започнаха мача, и бяха възнаградени също толкова рано. Този път Кларк беше по-близо до целта, въпреки че ъгълът беше дяволски. Изглеждаше, че ще има удар през вратаря, но вместо това той го насочи към близката греда и извън Ортега за 3-2.

Това даде Kenilworth Road всички три минути, за да мечтаете. Това беше всичко, което беше нужно на Хааланд да вкара своя и на отбора си четвърти, Де Бройне отново беше доставчикът, докато се изправяше за обикновен тап-ин.

Неговият пети гол беше груб към Крул, задвижване с левия крак през вратаря, сякаш измамен от шеметната атака на Сити. Халанд вкара пет гола за по-малко от час.

Ковачич добави името си към протокола, като вкара един в 72-ата минута, за да задълбочи мизерията на Лутън.

Имаше поне късна почивка, когато Хааланд беше изваден в заключителната фаза. Това беше вечерта на него и на Сити.