Ерлинг Халанд пристигна на помощ за Манчестър Сити, докато шампионите победиха Брентфорд
Breaking News | 2024-02-20 | 00:04:03

Ерлинг Халанд се притече на помощ на Манчестър Сити, когато шампионите от различен цвят постигнаха нервна победа с 1-0 над Брентфорд във Висшата лига във вторник.

Плодовитият норвежец, който отхвърли множество шансове при разочароващото равенство с Челси през уикенда, се завърна във форма, след като излезе от безизходицата в напрегната среща на стадион Етихад след 71 минути.

Победата издигна Сити над Арсенал на второ място в таблицата, на една точка зад лидера Ливърпул, след като изигра същия брой мачове в това, което се очертава да бъде напрегната битка за титлата.

Сборът на Пеп Гуардиола доминираха през първото полувреме, но вторият период се оказа разочароваща афера, докато Хааланд не се освободи от защитата на пчелите, за да вкара добър завършек.

Брентфорд беше последният отбор, който победи Сити у дома през ноември 2022 г. и , след като също ги тества при загуба с 3-1 по-рано този месец, отново им създаде проблеми.

Сити, с Кевин Де Бройне на пейката, започна по-ярко, като Хааланд стреля по Марк Флекен само след три минути и Фил Фодън също форсира спасяване и има още един удар, блокиран.

Но Брентфорд, за тяхна чест, не се задоволиха да седят и наистина представляваха заплаха при контраатаката.

На Йоане Уиса беше отказан шанс да стреля от добър подхват на Джон Стоунс, а Франк Ониека трябваше да се справи по-добре, отколкото да стреля право в Едерсън, след като бе изигран от вратата.

Иван Тоуни също стреля плътно над вратата свободен удар, но след това домакините обсадиха вратата на пчелите и беше забележително, че първият период завърши без гол.

Хулиан Алварес два пъти не уцели целта, преди Бернардо Силва да засече с глава грешната страна на гредата от близка дистанция.

Мануел Аканджи нанесе добър удар от дистанция, преодолян от Флекен и Рубен Диас видя избит удар с глава.

Оскар Боб изглеждаше сигурен, че ще отбележи, след като прескочи Кристиан Норгаард , но Бен Мий се разтегна, за да изчисти линията.

Брентфорд завърши първото полувреме с още един шанс, тъй като удар с глава на Ониека беше превзет при пълно разтягане от Едерсън и Сити изненадващо бавно се върна след почивката.

Гуардиола се опита да оживи процедурата, като представи Джереми Доку на часа, но пчелите отговориха, като изпратиха абразивния Нийл Маупай, който се сблъска с Кайл Уокър в неотдавнашната среща на двете страни.

След като Фодън направи опит доста добре, започна да изглежда, че може да е необходимо нещо специално, за да се излезе от задънената улица и този момент надлежно настъпи 19 минути преди време.

Брентфорд натискаха напред, но атаката им беше прекъсната нагоре и топката бързо се придвижи напред, като Родри намери Алварес, а аржентинецът пусна Хааланд.

Норвежецът все още имаше повече от половината дължина на полето, за да пробяга, но бързо влезе в крачка и профуча покрай него препъващ се Кристофър Айер, преди да прокара Флекен от границата на наказателното поле.

Голът беше посрещнат с голямо облекчение, но Брентфорд не беше свършил и Тони стреля от косъм, след като Диас предаде топката.

Сити можеше да има повече в края на краищата, като Хааланд беше отменен удар с глава поради засада и Флекен два пъти спасяваше от Фодън.