Европейската мечта на Астън Вила умира след поражението на Олимпиакос
Breaking News | 2024-05-09 | 23:52:19

Европейската мечта на Астън Вила приключи след загубата от Олимпиакос на полуфинала на Лига на конференциите на Европа.

Вила гледаше към първи европейски финал от 1982 г., но с древния Акропол на фона на Стадио Георгиос Караискакис, техните надежди сега са в руини след общо поражение с 6-2.

Те пътуваха до Атина, нуждаейки се от херкулесови усилия, за да преобърнат 4- 2 пасив от първия мач, но накуцвайки до поражение с 2-0 през нощта, като хеттрикът от миналата седмица Аюб Ел Кааби вкара головете, които пратиха гръцкия отбор до първия им европейски финал.

Това завърши един нещастен сезон на континента за отборите от Висшата лига, тъй като няма английски представител на финал за първи път от 2019/20 г. и Унай Емери ще види, че това е огромна пропусната възможност да спечели пети европейски трофей в турнир, за който бяха фаворит.

Те няма да се надяват скоро да се завърнат в това състезание от трето ниво, тъй като могат да подпечатат квалификация за Шампионска лига през уикенда, което ще постави началото на един впечатляващ сезон.

Собственикът на Олимпиакос Евангелос Маринакис, който също е собственик на Нотингам Форест, беше видян да празнува клуба си, достигайки финала в целия град в дома на смъртоносния съперник АЕК Атина след три седмици.

Надеждите на Вила за завръщане бяха ефективно прекратени след само 10 минути, когато Ел Кааби увеличи преднината на Олимпиакос до звука на почти унищожителен шум.

Отборът на Висшата лига беше разрязан с дълга топка, бившият нападател на Уулвс Даниел Поденсе Куини, чието центриране бе вкарано от Ел Кааби.

Сега Вила трябваше да намери три гола, само за да изпрати равенството до продължения и имаха много моменти през първото полувреме, но им липсваше качеството, когато се нуждаеше най-много от това.

Муса Диаби проби в 30-ата минута, след като Леон Бейли беше фаулиран, но вратарят на домакините Костас Цолакис блокира усилията му, а след това Дъглас Луис извива пряк свободен удар, когато играта беше върната.

Цолакис трябваше да даде най-доброто от себе си в удара на полувремето, за да отблъсне отразения удар на Бейли, докато Вила върна един удар преди почивката.

Те го направиха в втори с Джон Дюран, който стреля умело към Цолакис и Езри Конса, стрелящ с глава от корнер.

Те ставаха все по-отчаяни, но все още не можеха да създадат чисти положения и домакините се възползваха от големите пропуски в обратно.

И петият гол на Ел Кааби от равенството в 81-та минута го уби, докато той надбягваше чисто и мощно покрай Емилиано Мартинес. Първоначално беше изключено заради засада, но VAR отмени решението.

Вила нямаше къде да отиде, тъй като претърпяха гръцка трагедия, като кампанията им за Лига на конференциите Европа завърши в различна част на Атина, отколкото искаха.