Ейнджъл Рийз направи фаул, LSU загуби късната преднина при тежка загуба от номер 1 Южна Каролина
New York Post | 2024-01-26 | 06:11:17

БАТЪН РУЖ, Луизиана — Бри Хол направи зелена тройка при оставащо 1:14 и №1 Южна Каролина се съвзе от дефицит от 11 точки, за да победи деветия и защитаващ националния шампион LSU със 76-70 в четвъртък вечер.

Chloe Kitts отбеляза 14 точки, за да поведе Gamecocks (18-0, 6-0 Southeastern Conference), които победиха Tigers (18-3, 5-2) за 15-и пореден път и скъсаха победата на LSU от 29 мача у дома поредица.

Рейвън Джонсън имаше 13 точки, Те-Хина Паопао 12 и Камила Кардосо 11.

Хол завърши с 10 точки, осем в последните седем минути.

Aneesah Morrow имаше 16 точки и 13 борби за LSU.

Ейнджъл Рийс имаше 15 точки и осем борби, но отпадна с фаул 4:02 преди края и Тигрите се придържаха към преднина от 67-65.

Джонсън удари две наказателни хвърляния, за да изравни, а LSU направи само един кош до края на пътя – тройка на Хейли Ван Лит, която изравни мача при 70-все при 1:42 оставащо време.

Ван Лит завърши с 12 точки. Mikaylah Williams вкара 12, а Flau'jae Johnson имаше 10.

LSU водеше с 24-18 след една четвърт и 41-30 в края на втората, но Gamecocks затвориха периода с 6-0 серия, включително 3 от MiLaysia Fulwiley при сирената.

Южна Каролина взе първата си преднина след първия кош от мача, когато Кардосо реализира опаковане за предимство от 63-61 с 6:06 оставащи в четвъртата част.

Голяма картина

Южна Каролина: Gamecocks се подобриха до 5-0 срещу класирани опоненти и се изправят срещу само още един отбор в последните си 11 мача от редовния сезон, който в момента е класиран – номер 8 UConn, който гостува на февруари 11.

LSU: Треньорът Ким Мълки падна до 1-4 срещу Южна Каролина — 0-3 в три сезона с LSU и 1-1 в 21-те си сезона с Baylor.

Единствената й победа над Gamecocks дойде в регионален полуфинал на турнира NCAA 2019, който завърши с Бейлър, която спечели третата си национална титла под ръководството на Мълки.