Ейнджъл Рийз отбелязва дабъл-дабъл в историческата победа на LSU с 89 точки
New York Post | 2023-12-13 | 06:44:18

БАТЪН РУЖ, Луизиана — Аая Дел Росарио има 27 точки и 10 борби, а Ейнджъл Рийз добави 21 точки и 10 борби като номер 7 в класацията на LSU рекорди за точки в мач и разлика от победата при поражение със 133-44 срещу McNeese State във вторник вечер.

LSU лесно надмина предишния си общ брой точки от 125, определен при победа над Bellarmine (125-41) през ноември 2022 г.

Магина от 89 точки от победата на Тигрите засенчи победата им от 76 точки над Прери Вю (104-28) през 1995 г.

Мачът беше равен на 10, когато LSU отбеляза рекордните за училището 47 поредни точки като част от серия от 56-2, продължила от 3:24 до края на първата четвърт до момента, в който Макнийз вкара при пасиране на Емелия Тенброк с 8:19 вляво в третия.

LSU победи McNeese с 30-0 през втората четвърт.

Каубойките направиха 0 от 7 от полето и направиха 16 връщания, което доведе до 22 точки за LSU.

Anneesah Morrow добави 18 точки и 10 борби за Тигрите, при които шестима играчи отбелязаха двуцифрени резултати. Mikaylah Williams отбеляза 26 точки, Flau'jae Johnson имаше 16, а Angelica Velez 10.

Алва Мофалк и Тенброк водеха Макнийз с по 12 точки.

Срещу защита на McNeese, класирана на 334-то място сред 348 отбора от Дивизия I по допуснати точки на игра, LSU пропусна 10 от първите си 13 удара и беше равен на 10 в първите шест минути на мача.

Разиграване от три точки на Мороу даде началото на серията на LSU. Тигрите водеха с 32-12 в края на първата четвърт и 62-12 на полувремето.