Феновете на Челси се нахвърлиха срещу Маурисио Почетино по време на равенството в Брентфорд
Breaking News | 2024-03-02 | 20:09:34

Феновете на Челси се нахвърлиха срещу Маурисио Почетино, докато гледаха как страните им се борят за равенство 2-2 срещу съперника от западен Лондон Брентфорд.

Сините бяха водеха чрез удар на Николас Джаксън с глава, но бяха приковани от удар на Мадс Рьорслев от близко разстояние.

И малко след като Йоане Виса изведе Брентфорд напред със зрелищен удар отгоре, феновете на гостите започнаха да пеят името на бившия мениджър Хосе Моуриньо, както и призова Почетино да си тръгне.

Но сините поне спасиха точка на 52-ия рожден ден на Почетино, след като Аксел Дисаси вкара късен изравнителен гол.

Джаксън вероятно обобщи непостоянството си първи сезон водене в линията на Челси в рамките на 10 минути първо полувреме.

Първо сенегалският нападател се впусна в обещаващ пробег в зоната на Брентфорд, само за да опита една крачка повече и някак си да се справи .

След това той се хвана за центрираната топка на Енцо Фернандес, заобиколи вратаря на пчелите Марк Флекен и я завъртя към празната врата.

Той обаче не успя да изготви своя завършек и позволи на Матиас Йоргенсен за да се върне и да пробие топката чисто под напречната греда.

Но 10 минути преди полувремето Джаксън се справи брилянтно, като прескочи между централните халфи на пчелите Йоргенсен и Кристофър Айер и посрещна центрирането на Мало Густо със силен удар с глава за да открие резултата.

Почетино се оплака за проблемите с контузиите на своя отбор този сезон преди мача, но тези на Брентфорд бяха ужасяващи.

Счупеният глезен на Бен Мий в Уест Хем в понеделник го направи петият играч на пчелите, който претърпя контузия в края на сезона, и с Итън Пинък, Рико Хенри и Арън Хики също отпаднаха, цяла задна четворка беше заличена.

За отбор, който беше без ключов нападател Иван Тони за половин сезон и все още им липсват колегите фронтмени Bryan Mbeumo и Kevin Schade, фактът, че те не са още по-навътре в изпадането, изглежда забележителен сам по себе си. нагоре Пчелите надлежно се изравниха пет минути след полувремето, когато Тоуни изстреля топката в наказателното поле.

Ударът на Серхио Регилон беше блокиран, но топката се търкулна към крилото Рьорслев, който я прекара покрай Джордже Петрович.

Те почти поведоха две минути по-късно, когато Виталий Джанелт стреля през море от сини тела и обръсна долната част на гредата.

Но Челси пропусна златен шанс, когато Густо поведе с четири срещу -две контраатаки и центрира топката към Коул Палмър, който проби от 10 ярда.

Изглеждаше като скъп пропуск в 68-ата минута, когато Регилон центрира отляво, Франк Ониека запази свободата жива топка и Wissa акробатично я закачи в покрива на мрежата.

Но след седем оставащи минути Disasi стигна до далечната греда, за да успее с глава след центриране на Палмър и грабна точка за Почетино.