Феновете на Пистънс скандират шумно „продайте отбора“, докато загубата на скид е ужасна в 25 мача
New York Post | 2023-12-22 | 05:33:24

Нещата не вървят добре в Детройт, което може да е подценяването на годината.

С домакински мач срещу борещия се Джаз в четвъртък вечер, Пистънс погледнаха шанс да се върнат в колоната с победи и да прекратят грозната си серия от загуби.

Но нещата отново се развиха спираловидно за Пистънс, които загубиха своя 25-и пореден мач със 119-111 от Юта в Little Caesars Arena.

Домашните фенове не бяха особено доволни, тъй като отборът се приближаваше все по-близо до достигането на рекордна слава в НБА.

С наближаването на часовника към последната минута на четвъртото тримесечие, в залата избухна доловимо и доста силно скандиране „Продай отбора“, тъй като феновете изглеждаха загубили търпението си към клуба, който сега е 2- 26.

Тези скандирания — които изглежда бяха насочени към собственика Том Горес — продължиха по-малко от минута, когато големецът от Джаз Кели Олиник беше на линията за наказателно хвърляне.

Този звуков гняв дойде, след като домакинската публика също призова отбора да уволни генералния мениджър Трой Уивър и старши треньора Монти Уилямс, според журналиста от НБА Дънкан Смит.

Група фенове дори бяха забелязани да носят хартиени торби с тъжно лице и думите „продай отбора“, написани на шапката.

Не е изненадващо, че това е отбор, който влезе в нощта, класиран като третото най-лошо нападение в НБА (108,9 точки на мач) и 25-та класирана защита, допускайки 120,8 точки на вечер.

Пистънс вече са на едно поражение от изравняване на рекорда за серия от загуби за един сезон в НБА, който се държи както от Кавалиърс 2010-11, така и от 76ers 2013-14.

Филаделфия има общия рекорд от 28 мача, които са пренесени от сезон 2014-15 в 2015-16.