Феновете на Уулвс твърдят, че „красивата игра умира“, след като реферът Тони Харингтън показа на Жоао Гомеш „червен кръг“ вместо картон само ДЕВЕТ минути след мача им за ФА Къп в Брентфорд
Daily Mail | 2024-01-06 | 03:12:16

Реферът извади „червен кръг“ вместо традиционна карта, като някои се подиграваха на инцидента в социалните медии.

Един фен написа: „Червен кръг вместо червен картон. Красивата игра умира.“

Феновете се подиграваха на рефера Тони Харингтън онлайн, защото показа на Жоао Гомес „червен кръг“ вместо червен картон по време на сблъсъка на Уулвс за ФА Къп срещу Брентфорд

Гомес хвана петата на капитана на Брентфорд Кристиан Норгаард в деветата минута на мача

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Повече разстроен от червения кръг, отколкото от решението“, каза друг.

Някои бяха оставени разочарован от решението с един, който твърди: „Трябваше да бъде жълт кръг, а не червен кръг.“

Според съдийския форум кръговете се използват вместо карти за подпомагане на играчи и зрители, които може да не могат да различат цветовете.

„Кръглите и овалните карти първоначално бяха въведени, за да помогнат на играчи, които не могат да направят разлика между цветовете“, е обяснено в форум за чат на съдии.

„Това беше и да помогне на рефера, който искаше да извади бързата карта, формата му показваше коя карта изважда.“

Феновете също определиха решението за изгонване като "сурово", като бразилецът получи първия червен картон в професионалната си кариера.

Феновете превзеха социалните медии, като някои твърдяха, че „красивата игра е мъртъв“, след като реферът показа „червен кръг“ вместо картон

За Гомес това беше първият червен картон в професионалната му кариера и сега ще бъде изправен пред наказание от три мача

С несъответствието в числата, Брентфорд продължи да се възползва от тяхната ситуация.

Neal Maupay изведе домакините напред, възползвайки се от лошо изчистване от корнер, за да бутне топката в горния десен ъгъл и да изведе Bees 1- 0 в 41-ата минута.

В зависимост от това дали отборът на Гари О'Нийл обжалва червения картон, сега Гомес вероятно ще получи наказание от три мача.

Той вече изтърпя едно наказание този сезон, като пропусна загубата им с 2-1 от Арсенал на Емирейтс, след като получи пет жълти картона през първото полувреме на кампания 2023-24 г.