Феновете печелят Дан Кембъл от Lions за скъпоструващо решение за гол от полето, на което той стои
New York Post | 2024-01-29 | 07:11:19

Интернет пече Дан Кембъл.

Старши треньорът на Лъвовете взе може би едно от най-странните решения в историята на плейофите на НФЛ, като избра да го направи на четвърти даун, вместо да рита изравнителен гол от игра, като Детройт изоставаше с 27-24 в средата на четвъртата четвърт.

Вместо това, Лъвовете пропуснаха своя шанс да стигнат до Super Bowl за първи път със загуба с 34-31 от 49ers в мача на NFC Championship в неделя на Levi’s Stadium.

Кембъл, който е известен със своя агресивен стил на игра, държеше ритащия отбор отстрани при четвърти и 3 на 30-ярдовата линия на Niners.

Лъвовете не успяха да реализират при опита и обърнаха топката.

Сан Франциско измина 70 ярда при седем игри, за да отбележи при последвалото притежание, за да направи 34-24.

Феновете не сдържаха забавлението си от всичко това.

„49ers спечелиха с 3 точки. Представете си, ако Дан Кембъл риташе филдголовете…“, написа един фен на X.

„Кембъл заслужава да бъде уволнен, защото не се опита да изравни мач в края на 4-та четвърт. Никога не съм виждал такова диво нещо в живота си“, каза друг потребител.

„Дан Кембъл тегли 18 в блекджек: „удари ме“, пошегува се комикът Сам Морил в X.

„Трябва да уважавам Дан Кембъл за това, че сам елиминира собствения си отбор от плейофите“, добави някой друг.

Лъвовете позволиха да им се измъкне преднина от 17 точки на полувремето, което в крайна сметка изравни Атланта Фалкънс за 2012 г. за най-голямата преднина в мач за титлата на NFC.

Кембъл не изглежда да съжалява за агресивното плащане на четвърта игра.

„Просто се почувствах много добре от това, че ние преобразувахме и получихме инерцията си и не им позволихме да играят дълга топка“, каза треньорът на Лъвовете. „Те обезкървяваха часовника, това е, което правят, и исках да си върна надмощието. Това е лесно ретроспекция и аз го разбирам. Разбирам това, но не съжалявам за тези решения и това е трудно. Защото не успяхме и не успяхме да се получи.

„Разбирам проверката, която ще получа. Това е част от концерта, но просто не се получи.”

Сигурно е да се каже, че Кембъл ще почувства много от това наблюдение, ако отвори социалните си медии.