Феновете твърдят, че са забелязали Джуд Белингам да мърмори шокираща обида към Мейсън Грийнууд, след като се справи с нападателя на Хетафе по време на победата на Реал Мадрид с 2-0
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-02-02 | 03:41:35

Въпреки това, това бледнее в сравнение с влиянието, което Белингам имаше, след като премина от Борусия Дортмунд. Сблъсъкът в четвъртък изправи двата английски национала един срещу друг и според някои зрители предизвика неприятни сцени.

След завършване на сгъстяване срещу 22-годишния играч, камерата се фокусира върху Белингам, за когото някои фенове вярваха, че е измърморил думата „изнасилвач“ в посоката на нападателя на Хетафе.

Джуд Белингам (бял) и Мейсън Грийнууд (син) се изправиха в дерби сблъсъка в четвъртък вечер

Някои привърженици в социалните медии твърдят че Белингам е измърморил обида към Грийнууд

Вашият браузър не поддържа iframes.

Мадрид поведе в 14-ата минута чрез Хоселу, преди бившият нападател на Стоук Сити да удвои резултата си 10 минути след второто полувреме.

Победата на отбора на Карло Анчелоти ги върна на върха в Ла Лига, две точки пред изненадващия пакет Жирона на второ място.

Мадрид посреща междуградския си съперник Атлетико в неделя преди сблъсък на върха на таблицата срещу каталунския клуб следващата събота.

"Ако спечелим следващите два мача, ще имаме още шест точки и това ще е добре", каза Анчелоти на пресконференция.

Това дойде точно след като сензацията на Реал Мадрид се справи с Грийнууд близо до аутлинията

Грийнууд не успя да влезе в мача, въпреки че изигра пълните 90 минути

Да се ​​надяваме, че можем да разчитаме на Рудигер (за дербито в неделя), мисля, че той може да се възстанови. Имаме два дни, за да се опитаме да го върнем, това е силен удар в бедрото.“

Грийнууд в крайна сметка изигра пълните 90 минути срещу Мадрид, но беше без да може да повлияе на резултата, тъй като героизмът на Хоселу подпечата победата.

Полученият под наем Ман Юнайтед уцели гредата точно след почивката след изстрел извън наказателното поле.

Мадрид доминираше от самото начало и Хоселу вкара висок удар с глава от центриране на Дани Карвахал през първата четвърт на мача, за да изведе гостите напред.

Той имаше страхотен шанс да увеличи аванса на Реал в 38-ата минута, но ударът му беше спасен с една ръка от вратаря Давид Сория.

Хоселу вкара гол, за да подпечата жизненоважна победа за Реал Мадрид и техните надежди за титлата

Вече липсват редовни играчи, включително вратарят Тибо Куртоа и защитниците Давид Алаба и Едер Милитао, мениджърът на Реал Карло Анчелоти претърпя нова неуспех, когато централния защитник Антонио Рюдигер не се завърна след почивката поради контузия на крака.

Хоселу удължи срока на Реал поведоха моменти след паузата, вкарвайки нисък удар, подпомогнат от добър пас на Винисиус младши.

Той можеше да завърши своя хеттрик, когато проби след бърза контраатака, но се опита да постави Винисиус, който прати топката право към Сория от близко разстояние.

Сориа направи страхотни спасявания от Федерико Валверде и Винисиус и Хетафе можеха да намалят изоставането, след като Борха Майорал се възползва от грешка, но вратарят на Реал Андрий Лунин направи брилянтно спасяване, за да отрази неговия точен удар към гредата.

Източник: dailymail.co.uk