Фил Фодън отбеляза два гола, докато Ман Сити си осигури четвърта поредна титла във Висшата лига
Breaking News | 2024-05-19 | 19:57:49

Фил Фодън отбеляза два удара в началото, докато Манчестър Сити си осигури историческа четвърта поредна титла във Висшата лига с убедителна победа с 3-1 над Уест Хем.

Последния ден имаше малко признаци на нерви от доминиращата страна на Пеп Гуардиола, въпреки че грандиозно усилие на Мохамед Кудус точно преди полувремето на стадион Етихад даде кратка надежда на съперника Арсенал.

Все пак. това скоро беше погасено, когато Родри докара третия домакин на Сити, за да завърши шестия си успех в лигата за седем сезона под ръководството на вдъхновяващия Пеп Гуардиола в един слънчев неделен следобед.

Победата им гарантира, че няма да могат да бъдат хванати от втория Артилеристите, независимо от резултата им срещу Евертън.

Арсенал имаше нужда от услуга от Уест Хем, който вече беше потвърден на девето място и играеше последния мач от втория период на Дейвид Мойс като мениджър.

Тъй като Сити показа малко признаци по време на натиска, който ги засягаше, само оптимистичните привърженици на Арсенал очакваха да се подхлъзнат.

Отне по-малко от две минути, за да разбият дори надеждите им Сити се измъкна от капаните, за да постави въпроса извън всякакво разумно съмнение.

С жаркото слънце и техния играч на сезона Фодън в най-доброто от себе си, те го направиха със стил.

Фодън пое пас на Бернардо Силва отдясно и влезе навътре, като прескочи предизвикателството на Джеймс Уорд-Проус и нанесе удар с левия крак в горния ъгъл от границата на наказателното поле.

атмосферата вече беше оживена, но в този момент изглеждаше, че партито наистина започва и Сити се радваше на събитието.

Уест Хям, без Джарод Боуен поради тонзилит, не можеше да направи малко, за да отблъсне домакините и това изглеждаше само въпрос на време преди да удвоят преднината си, тъй като Джереми Доку два пъти тества Алфонс Ареола.

Родри също отправи удар, но вторият гол надлежно пристигна в 18-та минута, когато Доку дръпна топката през наказателното поле и Фодън помете с първи удар.

Ерлинг Хааланд изглеждаше готов да добави още един, но Константинос Мавропанос направи достатъчно, за да го отблъсне, докато се оформяше да стреля, преди Ареола също да откаже норвежеца.

Чуковете се раздвижиха преди почивката, когато Кудус принуди да спаси Стефан Ортега и след това върна един удар със зашеметяващ удар отгоре.

Това дойде след корнер, когато топката удари Томас Соучек и беше вдигната във въздуха, като Кудус реагира инстинктивно, за да се свърже със силен ритник с велосипед.

С новините, филтриращи се скоро след това, че Арсенал е изравнил срещу Евертън, за някои може да е посадено семето за драмата през второто полувреме, но в действителност имаше малък шанс.

Халанд стреля плътно, а Кевин Де Бройне стреля точно встрани скоро след почивката.

Сити стегна хватката си и Уест Хям не видя много от топката, когато Родри насочи мощно третия удар на Сити от границата на наказателното поле малко преди изтичането на часа.

Изглеждаше малко мотивация от страна на Уест Хем да отговори и Сити спокойно погали топката.

Хааланд беше близо до добавянето на още един, когато топката се отби от рамото му и прелетя на сантиметри встрани.

Някои сърца може да са били в уста, когато Соучек вкара топката в мрежата две минути преди края, но тя очевидно удари ръката му и беше отменен от VAR.

Сити видя пет минути добавено време без тревога и празненствата започнаха сериозно, като хиляди фенове игнорираха молбите да не излизат от терена.