Flames победи Coyotes с 6-2, Yegor Sharangovich има 2-ри хеттрик в кариерата
Global News | 2024-01-12 | 17:49:19

Yegor Sharangovich вкара два от трите си гола в третия период, а Calgary Flames преследва вратаря на Аризона Карел Веймелка в началото на победата с 6-2 над Койоти в четвъртък вечер.

Шарангович, Микаел Беклунд, Расмус Андерсон и Блейк Коулман отбелязаха в първия период с четири гола на Флеймс, а Шарангович завърши втория си хеттрик в кариерата си в третия.

„Мисля, че това е химия с двамата му съотборници сега“, треньорът на „Флеймс“ Райън Хъска каза за Шарангович, който се пързаля на една линия с центъра Елиас Линдхолм и Джонатан Хубердо.

„Те започват да играят заедно. Цяла година сме говорили за освобождаването му. Мисля, че сега той се поставя на позиции, където е на разположение и те започват да го намират.“

Джейкъб Маркстрьом направи 33 спасявания, за да помогне на Flames да победят за пети път в седем мача. Коулман също направи две асистенции.

Лоусън Краус и Клейтън Келър отбелязаха за Койотите, които изоставаха с 4-1 след първия период. Те завършиха 1-4 в домакинство от пет мача, след като спечелиха шест от седем.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

„Притеснява ме“, каза треньорът на Аризона Андре Турини, чийто отбор излизаше от победа над Бостън в продължения. „Видяхте какво можем да направим срещу Бостън. Видяхте енергията. Видяхте отчаянието. Това беше ярка точка. Днес, затова е разочароващо, изненадващо.“

Шарангович има пет гола в последните си два мача, след като отбеляза два пъти при победата с 6-3 над Отава във вторник вечерта, когато Коулман също отбеляза два гола. Беклунд се пързаля в своя 950-и мач, втори в историята на франчайзинг Калгари.

„Шаркй (Шарангович) беше наистина добър“, каза Коулман. „Цялата тази линия беше наистина солидна. Те направиха някои големи игри, някои големи голове. Наистина съм щастлив за Шарки, че получи този хеттрик. Винаги е специално усещане. Третият беше наистина голям гол за нас.“

Беклунд откри резултата 20 секунди след началото на мача, когато влезе сам на Веймелка след обрат на Аризона и вкара с китка от долния ляв ъгъл кръг.

Шарангович направи 2-0 шест минути по-късно с гол от къса ръка след нов обрат, като взе страхотен пас от бекхенд от Коулман, за да вкара от десния кръг.

Андерсон вкара при 7:53 и три гола преднина. Назем Кадри отправи удар от левия кръг, който удари задните бордове и рикошира директно към Андерсон, който го вкара от дясната страна.

Круз отбеляза първия гол за Койотите, когато вдигна рикоширана топка Удар на Ник Бюгстад ​​и бекхендър се отбиха от Мартин Посипсил от Флеймс при 6:14 до края на периода.

Флеймс си върнаха преднина от три гола 14 секунди по-късно, когато Коулман изби удара на Крис Танев от дясната точка, за да направи 4-1.

След това Конър Инграм замени Веймелка, който се отказа от голове при три от първите четири удара, с които се изправи, и четири от общо 12. Инграм направи 18 спасявания.

Келър вкара от левия кръг при прекъсване 3 на 2 две минути след втория период, за да намали изоставането до 4-2. Sharangovich вкара 58 секунди в третия период и отново в пауърплей седем минути след периода, за да направи 6-2.

Flames вкараха четири гола в последователни периоди в два мача. Те имаха четири в третия период на победата с 6-3 над Отава, която прекъсна серия от две загуби.

„Имахме труден уикенд“, каза Коулман. „Искахме да се възстановим и да покажем, че сме по-добри от това.“