Фулъм трупа мизерия върху шефа на Нотингам Форест Стив Купър
Breaking News | 2023-12-06 | 00:08:19

Алекс Иуоби и Раул Хименес вкараха дубли, докато Фулъм натрупа натиска върху шефа на Нотингам Форест Стив Купър с победа с 5-0 във Висшата лига на Крейвън Котидж.

Том Кеърни също намери мрежата, за да гарантира, че Котиджърс се възстановяват от късното си разочарование на Анфийлд в неделя и осъди борещия се Форест на четвърта поредна загуба.

Слабият начален период не предложи нищо, докато полузащитникът на Форест Николас Домингес даде качествен пас в краката на Дивок Ориги, който тества Бернд Лено от дистанция в 17-ата минута.

Фулъм отдели време да загрее след агонизиращото поражение с 4-3 от Ливърпул в неделя.

Андреас Перейра почти откри резултата в 26-ата минута.

Бразилецът застана над стандарта и използва техника с удар, която за малко не уцели гредата на Одисеас Влаходимос.

И малко след това Фулъм реализира шанс да поведе с 1-0 в 30-ата минута.

Уилиан създаде момент на гениалност, когато се метна навътре с десния си крак и направи перфектно центриране от задната греда към Иуоби, който избегна вратаря си, за да вкара гол от близко разстояние.

Котиджърс имаха захапка между зъбите си и вкараха втори гол в 34-ата минута.

Добре премерено предизвикателство в халфовата линия от Жоао Палиня видя Иуоби да комбинира с Перейра, преди да се подхлъзне в Хименес и нападателят вкара удара си в горния ъгъл.

Мексиканецът, който се бореше за голове по-рано през сезона, изглеждаше пълен с увереност .

При удара на полувремето Иуоби почти грабна секунда, когато направи добре да се обърне на ръба на наказателното поле, преди да произведе свито усилие от дистанция, което почти се загнезди в горния ъгъл.

>

Нападателят на Форест Антъни Еланга изкара топката извън игра в 51-та минута, което обобщи скучното представяне на гостите.

Доминиращото представяне на Ивоби стана още по-добро, когато националът на Нигерия отправи опасно центриране, което беше малко твърде висок за изгряващия Хименес.

Но моменти по-късно, в 54-ата минута, Хименес се възползва от шанса си и грабна втория си в мача.

Креативният Перейра намери Хименес и той го стовари върху гърдите си и заобиколи Влаходимос, преди да завърши с ловък удар в празната врата.

Фулъм грабна четвърти чрез Иуоби след 73 минути.

Хари Уилсън намери място надолу авторската линия и съкращаването му намериха крилото, което завърши за първи път, за да грабне скобата му.

Керни се включи в действието, за да направи 5-0 след 86 минути.

Капитанът се обърка. в акра пространство през средата на задната линия на Forest и спокойно се прибра вкъщи.