Футболен мач на Милан бе отложен в Италия след предполагаеми расистки скандирания от тълпата
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-01-21 | 05:10:06

Френският вратар на Милан Майк Мейнян изведе отбора си от терена в събота поради предполагаеми расистки скандирания, отправени към него от противникови фенове на стадион Блунерджи в Удине, Италия.

Инцидентът стана по време на мач от италианската Серия А срещу Удинезе в 33-ата минута.

Говорейки със Sky Sports след мача, 28-годишният Мейнян, който е чернокож, каза, че е чул „маймунски шумове“ и скандирания от тълпата в момента, в който пое топката за първия си гол и отново при втория гол ритник.

„Те са невежи хора… Можеш да бъдеш освиркван или освиркван, когато си далеч от дома, това е нормално, но това, което се случи днес, няма място във футбола“, каза Мейнян.

Maignan информира рефера Фабио Мареска, който спря играта, докато Maignan напуска терена и надолу към тунела на играчите.

Към него се присъединиха съотборниците му от Милан.

Мачът беше подновен след по-малко от 10 минути, а Милан спечели драматична среща с 3-2 в последните минути.

След мача Милан подкрепи Maignan с пост в X, известен преди като Twitter, като каза: „Няма абсолютно място в нашата игра за расизъм: ние сме ужасени. Ние сме с теб, Майк.

„Лега Серия А осъжда всяка форма на расизъм“, публикува лигата на X.

Миналата седмица другата страна от Серия А Лацио беше наказан със затваряне на трибуната за един мач, след като привърженици отправиха расистки скандения към Ромелу Лукаку по време на победата на техния отбор за Купата на Италия над местния съперник Рома.

Италианските футболни власти могат да обявят наказание срещу Удинезе през следващите дни, след проверка, която ще включва преглед на протокола от мача на съдията.

Източник: cnn.com