Фюлкруг печели победата на Дортмунд с 1-0 в първия мач над ПСЖ
Breaking News | 2024-05-01 | 23:59:19

Никлас Фюлкруг от Борусия Дортмунд стреля в гол през първото полувреме, за да подпечата победата с 1-0 над гостите Пари Сен Жермен в първия им полуфинален мач от Шампионската лига в сряда.

Нико Шлотербек пусна пас в пътя на Фюлкруг и нападателят на Германия овладя топката с перфектно първо докосване, преди да нанесе нисък удар покрай вратаря Джанлуиджи Донарума в 36-та минута.

PSG, току-що след като станаха шампиони в Лига 1 и отчаяно искаха да спечелят първия си трофей от Шампионската лига, се затруднява срещу дисциплинирана германска защита, особено през първото полувреме с нападателя Килиан Мбапе неутрализиран.

Нападателят на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе беше до голяма степен неутрализиран. Снимка: Franck Fife/AFP чрез Getty Images

Френският отбор се подобри след почивката и се приближи мъчително близо до изравняване в 52-ата, като Мбапе отправи удар към далечната греда, а след това Ашраф Хакими също уцели рамката на отбитата топка.

Само четири минути по-късно Фабиан Руис видя как ударът му с глава се наведе встрани, след като беше оставен напълно непокрит в наказателното поле, преди вратарят на Дортмунд Грегор Кобел да удържи удара на Усман Дембеле от близка дистанция в 71-ата.

Дортмунд, победител през 1997 г. и искащ да стигне до първия си финал от 2013 г. насам, погълна напрежението, тъй като Витиня от ПСЖ не успя да постигне целта 10 минути по-късно, оставяйки френския отбор да се нуждае от победа в реванша във вторник в Париж.

Победителите от двубоя ще се изправят срещу Байерн Мюнхен или Реал Мадрид, които завършиха наравно 2-2 в първия мач в Мюнхен във вторник. – Ройтерс