GAA: Донегал победи Дери на четвъртфинала в Ълстър
Breaking News | 2024-04-20 | 22:09:48

В битката между Мики Харт и Джим Макгинес, Донегал надделя над Дери при победа с 4-11 до 0-17 на Селтик Парк.

Контраатаката на Донегал и дългите начални удари създаваха проблеми на Дери през целия мач, като Дайре Ó Баой вкара първия гол в 19-ата минута, докато Донегал поведе с 1-7 на 0-9 на почивката.

Донегал отбеляза втория си гол само две минути след второто полувреме, когато Ó Baoill прехвърли вратаря на Дери Оран Линч.

Те отбелязаха третия си гол девет минути по-късно, когато Ойсин Гален отбеляза от дузпа.

Дери намали разликата до четири точки на един етап, но те бяха ударени на почивката още веднъж, когато Джейми Бренан осигури победата с четвъртия си гол.

Донегал сега ще играе победителите от Tyrone срещу Cavan.

Кери бяха накарани да работят за победа, когато победиха съперниците си Корк с 0-18 до 1-12 в полуфинала на Мюнстър в Киларни.

Пол Уолш даде летящ старт на Корк, след като неговият гол им даде аванс от 1-1 до 0-0 само след три минути.

Кери успя да придобие самообладание в едно забавно първо полувреме с голове на Шон О'Шей и Дейвид Клифърд поддържаха връзка с Кери.

Корк беше този, който поведе в интервала, като ударът на Браян Хърли беше от решаващо значение за бунтовниците.

Докато Корк никога не се предаваше , Кери намери инерция през второто полувреме и поведе за първи път чрез Дейвид Клифърд в 50-ата минута.

Те продължиха да тиктака таблото и избягаха като победители от три точки, за да стигнат до още един провинциален финал.

Те ще се изправят срещу Клеър след победата си с 2-20 до 1-8 над Уотърфорд.

В Конахт, Голуей бяха силно уплашени, когато победиха Слайгоу с 1- Победа с 13 на 0-14.

Слайго започна по-бързо от двете страни и водеше с 0-5 на 0-1 през първото полувреме.

Патрик О'Конър впечатли за Слайго, тъй като те водеха с 0-9 до 0-6 на почивката.

Слайго продължи да тиктака таблото и изглеждаше сигурно, че ще предизвика огромен шок, докато Робърт Финърти не отбеляза гол в добавеното време, за да даде резултат Galway драматична победа и достига до финала на Connacht.