GAA: Голуей спечели титлата в Конахт с безплатна игра в последната минута от Глийсън
Breaking News | 2024-05-05 | 19:16:18

Вратарят на Голуей Конър Глийсън вкара свободна минута в последната минута, за да победи съперниците си Мейо с 0-16 до 0-15 във финала на Конахт.

В едно напрегнато първо полувреме Голуей насочи към Деймиън Комер, който имаше много успех в първите 35 минути.

Майо успя да се адаптира и влезе в интервала с 0-7 до Води с 0-5, сред голмайсторите са Райън О'Донохю и Томи Конрой.

Голуей отговори през второто полувреме и поведе в 42-ата минута чрез Робърт Финърти. За първи път имаше три точки между отборите, когато О'Донохю отбеляза в 53-ата минута.

Голуей никога не се предаваше и Шейн Уолш ги изведе напред в 61-вата минута, за да поведе с 0-12 на 0 -11.

Майо изглеждаше за победа, когато Матю Райан ги изведе с 0-15 до 0-13 в 67-ата минута, но три безответни точки от Голуей ги изравниха.

След това в 75-ата минута вратарят Глийсън вкара свободния гол, за да спечели титлата на Голуей в Конахт.

Кери запази титлата си в Мюнстер, след като спечелиха с 0-23 до 1-13 над Клеър в Енис.

В равностойно оспорвано първо полувреме Клеър надделя над Кери, тъй като Kingdowm поведе с 0-11 до 0-7 в интервала.

Докато Кери търсеше бърз отговор, Клеър имаше шансове за гол, тъй като вратарят Шон Мърфи беше зает.

Шон О'Шей вкара девет точки, докато Кери успя да продължи да тиктака таблото, но голът на Икем Угверу от Клеър в 63-ата минута даде Клеър се надява в последните минути.

Въпреки това Кери използва техния опит, за да удържи своята 85-та титла в Мюнстер.