GAA: Лимерик идва отзад, за да победи Клеър, Мейо надвива Роскомън
Breaking News | 2024-04-21 | 20:17:04

Шампионите на цяла Ирландия Лимерик започнаха шампионската си кампания в Мюнстър с победа с 3-15 до 1-18 над Клеър в Кюсак Парк.

Клеър беше по-добрият отбор през първото полувреме, с гол на Ейдън Маккарти, който им даде преднина от 1-10 до 0-08 на почивката, докато Лимерик направи няколко свободни удара и пропусна редица положения.

>

При подобрено представяне през второто полувреме Лимерик се върна в мача с три гола за пет минути, ключови за победата им.

Удар от фаул на Диармуид Бърнс по някакъв начин се озова в мрежата на Клеър , преди бързи голове на Donnacha Ó Dálaigh и Aaron Gillane да подпечатат победата за шампионите на цяла Ирландия.

На друго място в Мюнстър, Уотърфорд спечели с 2-25 на 1-25 над Корк.

Деси Хътчинсън вкара 10 точки за Уотърфорд, докато техните голове дойдоха от Стивън Бенет и Джейми Барън.

В Лейнстър Килкени спечели с 5-30 до 0-13 над Антрим на Ноулън Парк.

Били Дренън вкара 1-6 от резервната скамейка, като Оуен Уол също впечатли като заместник с 2-2 за Килкени.

На стадион Пиърс Конър Кууни вкара 1-10, докато Голуей беше 2 -25 до 2-14 победители над Карлоу.

На Уексфорд Парк, гол в последната минута на Сиан О'Съливан гарантира поделянето на точките между Дъблин и Уексфорд при равенство 2-18 до 1-21.

Футбол

Mayo си осигуриха място на финала на Connacht с победа с 1-15 до 0-13 над Roscommon в Dr Hyde Park.

Aidan O' Ший вкара единствения гол на Майо след осем минути, когато Майо започна с летящ старт. Мачът беше напрегнат от този момент нататък, тъй като Roscommon се събра, за да гарантира, че Mayo води само с една точка на полувремето.

Mayo се отдръпна през второто полувреме, с впечатляващи резултати от Fergal Boland и Tommy Conroy, които помогнаха за да отворят преднина от шест точки на един етап.

В Ълстър Тайрън бяха накарани да работят за победа, като победиха Каван с 1-23 до 3-15 след продължения.

Каван започна по-ярко от страните с гол на Сиан Мадън след 9 минути, но голът на Лиъм Грей за Тайрън им даде преднина от 1-5 до 1-1 след 17 минути.

Тайрон продължи да влиза в интервала с преднина от 1-10 до 1-4, но голове на Брайън О'Конъл и Найл Каролан върнаха Каван обратно в мача.

И двете страни имаха преднина в последните минути, с точка в 73-ата минута от Браян О'Конъл, довеждайки мача до продължения.

В напрегнати 20 минути Тайрън беше този, който излезе на върха, с жизненоважна точка от Тиарнан Куин, осигурявайки полу- финал срещу Донегал.