GAA: Лимерик побеждава Клеър, докато Арма и Даун печелят победи
Breaking News | 2024-01-10 | 00:48:48

Шампионите на цяла Ирландия по хърлинг Лимерик спечелиха ранна победа за сезона над Клеър с победа от 2-21 до 1-19 в Munster Hurling League.

Отборът на Джон Кийли поведе с 1-10 до 0-10 в интервала пред разпродадения Clarecastle, като Катал О'Нийл отбеляза жизненоважен гол, след като Клеър отбеляза пет точки без отговор.

Лимрик продължи от този гол, за да поеме контрола над второто полувреме, като вторият гол на Люк Флин осигури победата, като той им даде аванс от 10 точки след оставащи пет минути.

Клеър вкара утешителен гол чрез Питър Дъгън, за да намали разликата в афера с висок резултат.

В Ълстър беше третият кръг на Маккена Къп, когато Арма и Даун спечелиха.

Armagh оцеля след късното завръщане от Tyrone, като удържаха победата с 1-14 до 2-10 над Tyrone.

Tyrone започна ярко и вкара първия си гол чрез Tarlach Quinn след осем минути, за да им даде Води 1-3 0-1.

Армаг постигна своя гол в 13-ата минута чрез Питър МакГран, докато Тайрън поведе с 1-06 на 1-07 на полувремето в задна и предна първа част .

Армаг имаше импулса през второто полувреме, като Ойсин О'Нийл беше решаващ, тъй като отбеляза 0-7, за да ги задвижи в преднина от 1-14 до 1-10 в 70-ата минута.

p>

Dalaigh Jones вкара късен гол в 72-ата минута, но Арма удържа победата на „Атлетик Граундс“.

Късна драма имаше и в Páirc Esler, тъй като късните голове на Down им донесоха Победа с 2-15 на 1-15.

Брайън О'Конъл вкара първия гол в мача за Каван, като водеше с 1-6 на 0-6 на почивката.

Рори Мейсън в 52-ата минута върна Даун в мача, последван от гол на Одран Мърдок две минути по-късно, когато водеха с 2-8 на 1-9 в 54-ата минута.

Страните бяха изравнени в 72-ата минута, преди късните точки на Рори Мейсън, Пат Хейвърн и Ойсин Свидж донесоха победа от три точки на Даун.