GAA: Лимерик продължава атаката на Мюнстър, Дъблин и Лаут са настроени за решаване на Ленстър
Breaking News | 2024-04-28 | 21:49:38

Провинциалният шампионат по хвърляне донесе много драма този уикенд, тъй като съперниците в Мюнстър и Ленстър подновиха познанствата си.

В Мюнстър, първият мач за деня видя, че Клеър пътува до Páirc Uí Chaoimh, за да се срещне с Корк.

След като всеки от тях загуби в първия кръг миналия уикенд, и двата окръга се нуждаеха от победа, за да се върнат на правилния път.

Равностойният старт показа, че и двете страни са готови за предизвикателството, като малко ги разделяше през полувремето.

До почивката изблик на инерция за Корк им даде две точки напред , 0-14 до 0-12.

Въпреки че Марк Роджърс от Клеър беше първият, който нанесе удар през второто полувреме, Патрик Хорган показа своята класа, за да вкара мрежата за бунтовниците във времето за джиг, като увеличи преднината им до четири точки.

Шейн О'Донъл на Клеър. Снимка: Inpho

Момчетата на Брайън Лоън изпаднаха в затишие, след като Корк увеличи преднината си до шест, но се върна към живот, когато Роджърс осигури така необходимия гол, за да издигне страната си.

Гостите отвърнаха на удара до една точка пасив, когато дисциплината отново струваше на Корк, тъй като второто жълто след малко над 50 минути до края изпрати Шон О'Донохю на страничната линия за остатъка.

Ейдън Маккарти, който беше солиден над постави топката през целия следобед, даде изравнителен удар и оттам Клеър продължи с голове в бърза последователност от Шейн О'Донъл и Дейвид Фицджералд.

Но изглежда се появи самодоволство и бавно настройване от бековете на Банер, за да защитят свободен свободен удар на Корк, бяха капитализирани от Хорган, който се възползва от възможността да прати удара си под напречната греда, за да вдигне зеления флаг.

Късният шок обаче не беше достатъчен, за да затвори мача дупка и на Клеър беше спестен нов агонизиращ обрат, завършвайки с 3-26 на 3-24 в тяхна полза.

Арън Гилейн от Лимерик. Снимка: Inpho

Провинцията също видя действие на Gaelic Grounds, където Limerick беше домакин на Tipperary.

Въпреки че Premier окръгът причини известно разстройство на шампионите на All-Ireland в първата четвърт, оставайки в рамките на две точки до половин час, Лимерик намери ритъм и продължи напред в минутите преди полувремето, като увеличи преднината си до пет точки, за да остави 0-12 до 0-7 на почивката.

Лимерик лилавото петно ​​вече беше започнало добре и наистина до момента, в който Арън Гилейн намери мрежата с цвъртящ изстрел, малко по-малко от 45 минути, а Типеръри изглеждаше лишен от идеи да обърне развоя.

С мача при 1- 22 до 0-13, Питър Кейси влезе на вратата на Лимерик, като взе втория им гол за следобеда, но радостта беше кратка, когато стана ясно, че играчът на Na Piarsaigh е получил неприятно изглеждаща контузия по време на опита си. Кейси беше изтеглен извън терена под аплодисменти и от двете групи фенове.

Когато играта беше подновена след дългото спиране, темпото на играта се беше изпарило и беше бавно придвижване до свирката за крайния ден, през който период Тип събра четири точки в отговор на петте на Лимерик, завършвайки с 2-27 до 0-18.

РЕЗУЛТАТ

От 2024 г. Leinster GAA Senior Hurling Championship Round 2

И отново Голуей и Килкени си поделят плячката в кръговите етапи

Galway 2-23
Kilkenny 0-29#LeinsterGAA | @[email protected]/aSZvEfq771

— Leinster GAA (@gaaleinster) 28 април 2024 г.

В Leinster Senior Hurling Championship, Galway и Килкени изиграха близка среща още веднъж, завършвайки всички на стадион Пиърс.

Бързо излезли от вратите, хората от племето се изстреляха в преднина от три точки в първите 10, но стабилният отговор на Килкени имаше обърна масата, за да намали Голуей с една точка.

Гол на Гавин Лий накара Голуей да си върне преднината след 20 минути преди края, достигайки до 1-7 на 0-9, но Котките бяха тези, които бяха топ на почивката, четири точки преднина.

Кантитите си размениха точки, когато играта беше подновена, докато Брайън Конканън не стрелна с блокиран опит, за да вземе втория гол на Голуей и да ги върне на точка от гостите, преди Конър Уилън отбеляза изравнителния гол.

Отново Килкени излезе напред, отново изчисти четири само с две минути оставащо обикновено време, но Голуей извика Евън Ниланд от резервната скамейка, който започна ответната битка.

В крайна сметка Уилън беше този, който измъкна от огъня за Голуей, като късната му точка изравни играта, за да завърши с 2-23 на 0-29 в Солтхил.

АКЦЕНТИ ОТ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ: @DubGAAOfficial победи @Offaly_GAA с 3-22 на 0-11. #GAANOW има акцентите по-долу. pic.twitter.com/rWMKpHc02S

— GAA (@officialgaa) 28 април 2024 г.

Имаше и полуфинален екшън в Leinster и Ulster Senior Football Championships.

На Селтик Парк беше необходимо допълнително време, за да се разделят Донегал и Тайрън.

Отборът на Джим Макгинес триумфира в крайна сметка, 0-18 до 0-16 , което ги връща на футболен финал в Ълстър, в който те ще се изправят срещу Арма на 12 май.

Междувременно имаше двубой на Croke Park за полуфиналите на Leinster.

В ранния мач Лаут се върнаха в провинциалния решаващ отбор, като победиха Килдаре с 0-17 до 0-13.

Отборът на Гер Бренан сега ще се изправи пред обезсърчителното предизвикателство на действащия шампион Дъблин на финала, след като Хората на Dessie Farrell имаха директна победа над Offaly, завършвайки 3-22 до 0-11.