GAA: Mayo побеждава Дъблин с късна точка, за да продължи непобедения старт
Breaking News | 2024-02-03 | 00:09:04

Късна точка от Fergal Boland осигури на Mayo драматична победа с 1-12 до 0-14 в съботния мач от първа дивизия в Castlebar.

Шампионите на цяла Ирландия започнаха мача добре, като Джак Маккафърки впечатли, тъй като беше сред първите голмайстори, които водеха с 0-5 до 0-1 след 17 минути.

Помогнато от свободни удари от Райън О'Донохю, Мейо намериха начин да се върнат в играта и изравниха на полувремето с резултат 0-8 всеки.

Дъблин започна второто полувреме по същия начин като първото с първите три гола на играта. Въпреки това, Майо поведе с гол на Стивън Коен, след като се намеси в края на високата топка на Джордан Флин.

Страните бяха изравнени няколко пъти в последните минути, като и двамата натискаха за победния резултат. След това, в 71-ата минута, Боланд увеличи победната точка след хитро изпълнение на свободен удар.

Във втора дивизия Арма имаше твърде много за Мийт при победа с 2-16 до 0-10 на Атлетик Граундс.

Беше напрегната надпревара през по-голямата част от първото полувреме, но голът на Cian McConville в 32-ата минута прокара Арма напред, като вторият им гол дойде точно след първото полувреме чрез Ciaran Mackin.

На други места в Дивизията головете на Деклан МакКъскър и Шон Касиди помогнаха на Фермана да спечели с 2-10 до 0-14 над Килдеър.

В Трета дивизия Даун избяга като удобни победители над Лимерик с 3 -15 до 0-9.

В Четвърта дивизия Карлоу победи Уотърфорд, а Лаоис спечелиха комфортно Уотърфорд.

Хърлинг

Националната лига по хърлинг на Allianz започна този уикенд с победи за Типеръри и Голуей в първа дивизия.

Типеръри имаше твърде много за Дъблин в Парнел Парк, за да избяга с 2-27 срещу 0-22 победители.

Gearoid O'Connor вкара 0-12 за Tipperary, като те поведоха с 0-17 до 0-9 в интервала.

Гол в 43-ата минута на Шон Райън увеличи преднината, докато Джейк Морис получиха втория си резултат в 64-ата минута, когато отбеляза 1-4 от краен нападател.

На стадион "Пиърс" беше удобен следобед за Голуей, тъй като те спечелиха с 4-31 срещу 0-12 над Уестмийт .

Евън Ниланд вкара 0-11 за Голуей, като всичките голове паднаха през второто полувреме.

Джейсън Флин отбеляза първия в 44-ата минута, а вторият беше след 10 минути по-късно чрез Сиаран Фахи.

Флин вкара втория си гол в 58-ата минута, а резервата Конър Уилън вкара четвъртия в 68-ата минута, докато Голуей избяга от победителите с 31 точки.