GAA: Победи за Кери и Голуей в първа дивизия
Breaking News | 2024-03-03 | 22:16:48

Кери се оказа твърде много за Тайрън, тъй като те спечелиха с 0-18 до 1-11 в сблъсъка от първа дивизия в Киларни.

Кери направи четири промени от поражението от Дъблин миналия уикенд и поведе с 0-11 до 0-6 на почивката, като Шон О'Шей и Дейвид Клифърд впечатлиха.

Кери продължи инерцията си през второто полувреме, с Clifford отбеляза осем точки, за да спечели третата си победа в лигата за сезона.

Тайрон вкара единствения гол в мача чрез Ciaran Daly, но сега са в битка за изпадане със само две победи досега.

В Clones Голуей спечели с 3-12 срещу 0-14 като гост срещу Монаган, за да облекчи страховете си от изпадане.

Три гола през първото полувреме от Джон Махер, Рори Кънингам и Катал Суини в интервал от 11 минути им помогна да поведат с 3-4 до 0-7 в интервала.

Монаган не успя да се възстанови от тази неуспех, тъй като Голуей продължи да тиктака таблото през второто полувреме, за да изкара удобни победители .

Във втора дивизия Донегал продължи непобеденото си начало с победа с 1-17 до 0-15 у дома срещу Лаут.

Патрик МакБриърти отбеляза осем точки, като те остават на върха Втора дивизия, с Лаут на седмо място.

Донегал вероятно ще се присъедини в промоцията от Арма, който остава втори след победа с 0-15 до 0-11 над Фермана.

Междувременно , Корк постигна жизненоважна победа с 2-15 до 3-9 над Килдеър, за да увеличи не само коефициентите си за оцеляване, но и участието си в All-Ireland.

Килдеър обаче остава на дъното с нула точки.

В трета дивизия Down изглежда ще бъде повишен от трета дивизия след  2-17 до 1-8.

Те се присъединяват на върха от Westmeath, победен с 0-13 от 0-9.