GAA: St Brigid`s изпращат Castlehaven, за да запазят място във финала на All-Ireland
Breaking News | 2024-01-07 | 18:32:19

St Brigid's of Roscommon си осигуриха място в тазгодишния финал на All-Ireland Senior Club Football, след като победиха Castlehaven на Корк с 1-11 към 0- 10.

Мачът на Semple Stadium продължи въпреки леко мразовитите условия, за разлика от срещите в други части на страната, които бяха отменени поради лоши условия.

Силно начално полувреме от мъжете от Roscommon, включително гол на Brian Derwin в 11-ата минута, ги доведоха до 1-7 до 0-6 на почивката.

Всичко е над!!!

Огромни поздравления за St Brigid's.

AIB All-Ireland Senior Club Semifinal #RosGAA
34 минути 2-ро полувреме
St Brigid's: 1-11(14)
Castlehaven: 0-10(10) pic.twitter.com/bMDaMa5ZoD

— Roscommon GAA (@RoscommonGAA) 7 януари 2024 г.

Въпреки че Корк шампионите отвърнаха на удара след подновяването на играта, подпомогнати от хладнокръвната глава на Брайън Хърли за поставената топка, това не беше достатъчно, за да ги видим да компенсират изоставането.

Сейнт Бриджид сега очаква победителя от втория полуфинал на деня, който вижда реванш от миналогодишния финал.

Глен от Дери отново се изправя срещу Килмакуд Кроукс от Дъблин в играта, която бе добавена към Пейрк Еслер в 15:45.