GAA: Уексфорд си осигури жизненоважна победа над Голуей като спасително равенство на Типерари срещу Уотърфорд
Breaking News | 2024-05-04 | 21:17:19

Уексфорд спечели жизненоважна победа с 1-28 до 0-23 над Голуей в Уексфорд Парк, за да взриви широко шампионата на Ленстър.

Рори О'Конър вкара 1-6, като Уексфорд постигна първата си победа в шампионата, за да остане в състезанието за провинциален финал.

Неговият гол в 39-ата минута даде импулс на пътя на Уексфорд, докато те държеше таблото да тиктака през цялото време.

Килкени, Дъблин, Голуей и Уексфорд вече имат три точки след три изиграни мача. Следващия уикенд Килкени пътува до Карлоу, а Дъблин е домакин на Антрим.

В Мюнстер Типерари вкара късен втори свободен гол, за да спаси равенството 1-27 до 3-21 срещу Уотърфорд.

В мач, който трябва да спечелят за Типеръри след загубата им от Лимерик, Уотърфорд беше този, който поведе през първото полувреме, с голове на Джейсън Форд и Джак Прендергаст, давайки на Уотърфорд аванс от 2-8 до 0-12 на почивката.

Уотърфорд изглеждаше готов за победа с трети гол на Стивън Бенет, но Типерари се събра през второто полувреме, с късен гол на Шон Кенели и в последната минута на Геъроид О'Конър означаваше, че точките бяха споделени.

В дамския футбол Корк ще се присъедини към Кери във финала на Мюнстер след победа с 0-11 до 0-10 над Типерари благодарение на резултата от последната минута на Садб Макголдрик.