Габриел Жезус от Арсенал казва, че ще „промени начина на мислене“ в опит да вкарва повече голове
Breaking News | 2024-01-31 | 14:24:05

Габриел Жезус обеща да направи отбелязването на голове свой приоритет, след като вдъхнови Арсенал да победи с 2-1 срещу Нотингам Форест.

Бразилският нападател, който се отърси от контузия в коляното, за да играе в мача, откри резултата в 65-ата минута и след това вкара втори за Букайо Сака седем минути по-късно.

Исус имаше въпроси от него, след като вкара 19 гола в 56 мача във всички състезания след трансфера му за £45 милиона от Манчестър Сити през лятото на 2022 г., но той беше творческа сила, регистрирайки 12 асистенции през това време.

26-годишният -old, който е вкарал общо 73 гола във Висшата лига, сега иска да се концентрира върху добавянето към тази статистика.

„Понякога всичко е свързано с статистика и понякога всичко е свързано с гледане на мача“, каза той. „Хайде, хайде.

„Ако гледате мача, ще ме видите как играя… Близо съм до 100 във Висшата лига – това не е лесно.

„След това в в Шампионската лига вкарвам много, в националния отбор вкарвам. Понякога, както казах, не съм фокусиран върху това (вкарването на голове) и смятам, че това е моя грешка.

„Така че сега мисля, че променям начина си на мислене и ще бъда повече в наказателното поле – и Опитвам всичко, за да вкарам гол.“

Джезус също работи върху запазването на позитива след пропускане на шансове – нещо, което направи на Сити Граунд, когато вкара моменти след като удари гредата.

Вижте тази публикация в Instagram

Публикация, споделена от Арсенал (@arsenal)

„Също така променям начина си на мислене, мисля, че сега съм по-фокусиран върху играта“, каза той. „Преди, когато пропусна един или два шанса (може да съм се обезсърчил)… Мисля, че днес не беше така.

„Мисля, че създадох и моят отбор ми даде топката – беше невероятно – и ударих гредата. Мисля, че беше по-лош късмет от пропуск, но продължавам да опитвам.

„Минута след това създавам още един и пропускам времето за снимане, но продължавам да работя, продължавам да опитвам, продължавам фокусиран върху играта.

„Опитвам се да намеря друг начин да отбележа и се получи. Понякога всичко е заради това. Продължавайте да опитвате и тогава ще се получи.“

Исус спечели похвалата на шефа Микел Артета за желанието си да играе в играта въпреки проблема с коляното.

„Габи започна да печели играта преди два дни“, каза испанецът. „Той имаше проблем с коляното си и всички се опитваха да го защитят и казваха да не излиза навън.

„Но той казваше (мач) -2, (мач) -1, искам бъда там, искам да помогна на отбора да спечели мача. Когато имате този манталитет, ще се случат хубави неща. Наистина съм доволен от него.

„Получи голям удар в последния мач. Коляното му реагира и това е коляното, на което е имал (операция) преди. Той беше супер позитивен, чувстваше се добре и беше толкова остър в тренировките. Не съм изненадан от начина, по който игра.”

Форест грабна късна утеха чрез Тайво Авонии при първата си поява от ноември след операция на слабините, като нападателят на Нигерия беше представен като заместник на полувремето контузеният Крис Ууд.

„Почувствах сухожилието му много стегнато“, каза главният треньор Нуно Еспирито Санто за новозеландския национал. „Имаше голям риск от нараняване. Той не се чувстваше добре да продължи, затова направихме промяната.“